5 bylinek s týmiž léčivými kanabinoidů jaké najdete v konopí

0
(0)

Dalibor , 13. 02. 2020

Určitě jste už i vy slyšeli o zázračných účincích konopí na celou škálu onemocnění, od Parkinsonovy choroby až po rakovinu.

Problém je, že konopí je u nás díky pár omezeným politikem, na rozdíl od mnoha zemí vyspělého světa, stále nelegální.


Naštěstí existuje pár bylinek, ve kterých najdeme tytéž léčivé látky kanabinoidy, jakož i v konopí, ale tyto jsou zcela legální a běžně dostupné.

 

Znamená to, že jejich konzumací dokážete získat téměř všechny terapeutické a medicínské kvality jako u konopí, ale bez toho, abyste se vystavovali nějakému riziku stíhání.

1. Černý pepř
Pepř obsahuje látku beta-karyofylen (BCP), která mu dává jeho typickou silnou vůni. Jde o molekulu, která funguje v těle velmi podobným způsobem jako kanabinoidy.

Je o ní známo, že snižuje záněty, tlumí bolesti, stimuluje metabolismus, působí antioxidačně a má také mnohé další na tělo prospěšné účinky.

2. Kakao
Kakao je základem každé čokolády, nejvíce ho obsahují tmavé hořké čokolády.

Někteří lidé uvádějí, že konzumace kakaa v nich vyvolává euforické stavy nebo, že se na ní snadno stávají závislými.

Kakao obsahuje sloučeninu FAAH, která se v těle štěpí na endokanabinoidy nazývaný anandemíd. Ten na náš organismus působí podobně jako látka THC, která je zřejmě nejznámější aktivní složka v konopí.

3. Houba lanýž černá (Tuber melanosporum)
Houby lanýže obecně jsou velmi vyhledávané houby známými světovými šéfkuchaři, protože se jedná o velmi chutné delikatesy.


Tyto houby a zvlášť lanýž černá, podobně jako kakao, uvolňují do těla anandamid. Ten nejenže vyvolává příjemné pocity, ale má i mnohé terapeutické účinky.

4. Kava (Piper methysticum)
Nejde o kávu, ale o stejnojmennou rostlinu původem z tichomořských ostrovech Fiji. Kořen uvedené bylinky se vaří a následně pije.

Látky, které obsahuje kava se vážou na receptory CB1 v mozku, podobně jako látka THC v konopí. Už celá staletí se tato rostlinka využívá na zmírňování stavů úzkosti a deprese.

Kava však může být ve větším množství škodlivá na játra, proto se nedoporučuje její Příliš časté užívání. V některých zemích EU je proto zakázána.

5. Echinacea
Echinaceu zřejmě zná každý z vás. Využívá se převážně na posilování imunity při chřipce a nachaladení. Méně známé jsou její účinky na nervový systém.

Účinné látky z echinacei se v mozku vážou na receptory CB2, výsledkem čehož bývají pocity míru, klidu a vnitřní harmonie. Čili jde o podobné stavy jako vyvolává konopí.

👍 Tento návod je užitečný