5 běžných položek, které způsobují rakovinu: vyhoďte je co nejdříve!

0
(0)

Dalibor , 16. 12. 2020

Toxiny a chemikálie jsou všude kolem nás. Ať se jim bráníme, jak chceme, stejně se všem ubránit nedokážeme. Obsahují je totiž potraviny, které jíme, oblečení, které nosíme, ale také prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. Nejhorší ze všeho je, že nejsme v bezpečí ani ve svých domovech. Na pracovištích a v restauracích existují určité pokyny, jako jsou bezpečnostní opatření, které je potřeba dodržovat, aby byla zajištěna bezpečnost zaměstnanců – ale co doma?

Hrnce a pánve s nepřilnavým povrchem

Všichni používáme nepřilnavé nádobí, protože se snadněji používá a čistí, tak proč je nepoužívat? Bylo zjištěno, že při zahřátí pánve nebo hrnce se nepřilnavý povlak začne rozpadat na molekulární úrovni a uvolňuje četné toxické částice a plyny na bázi fluoridů, z nichž většina je karcinogenní. Místo použití těchto toxických nádob použijte keramické verze, jsou mnohem bezpečnější.

Umělá sladidla

Umělá sladidla se obecně považují za „bezpečnější“ verzi cukru. Ve skutečnosti jsou ale horší než samotný cukr – nebo alespoň většina z nich. Většina z těchto sladidel obsahuje:

  • Sorbitol – střeva ho nedokážou úplně strávit, takže se cítíte nafouknutí, trpíte plynatostí a někdy dokonce průjmem.
  • Acesulfam K – může ovlivnit těhotenství, vést k rakovině a může být karcinogenní.
  • Aspartam – je nechvalně známý díky složce související s rakovinou kůže a může být fatální pro fenylketonurii.
  • Sacharin – je nestravitelný, vylučuje se nezměněný játry a vede k rakovině močového měchýře.

Plastové láhve a nádoby na potraviny

Plastové nádoby jsou plné toxických chemikálií, které se dostávají do potravin, které jsou v nich uloženy, a poté do našeho systému. Jednou z těchto škodlivých chemikálií je bisfenol A. Místo používání plastových lahví a nádob zvolte kovové nebo skleněné.

Osvěžovače vzduchu

I když naplní váš domov příjemnou vůní a eliminují nepříjemné pachy, nejnovější výzkum ukázal, že osvěžovače vzduchu jsou pro vaše zdraví nebezpečné. Je známo, že uvolňují výpary, které mohou mít horší celkový zdravotní dopad než cigaretový kouř. Mohou způsobit dýchací potíže i hormonální nerovnováhu.

Komerční čisticí prostředky

Není žádným překvapením, že běžné čisticí prostředky, které používáme, jsou nabité chemikáliemi a toxickými přísadami. Mohou způsobit dýchací potíže, alergie a další choroby.