Dlouhá léta mě trápily pytle pod očima. Až tato domácí medicína mi s tím konečně pomohla.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Zrcadlo nám vždycky řekne pravdu. Ať chceme nebo ne. A ráno to může být dost kruté. To ani nemusíme být po flámu. Tmavé kruhy pod očima, nehezké váčky k tomu. Příčin, proč tomu tak je, může být několik. Od klasického nevyspání, po poruchu činnosti našich vnitřních orgánů. Vždyť kůže je největší detoxikační orgán našeho těla. Někdo vezme krém, a dost silná vrstva dokáže zázrak. Také make – up může pomoci. Jenže to řešíme důsledky. Možná je lepší začít řešit příčinu. Pojďme si říci, co je skutečnou příčinou těchto věcí, a také způsoby, jak se jich zbavit. Není to nic složitého, jen to bude chtít trochu pevné vůle a odhodlání.

Začněte hned ráno a zostra

Ještě celí rozespalí nakráčíte do koupelny a pustíte kohoutek s vodou. A teď ruku na srdce. Kdo se myje studenou vodou? Vždyť teplá je tak příjemná. Jenže studená má nesporné výhody. Nejenže nás probudí a vyžene ospalost z těla, ale pomůže nám s likvidací tmavých skvrn kolem očí, a také těch fialových ploch. Tak s tím začněte hned zítra ráno.

Medový zábal si dělejte večer

Po celém dni, kdy jste se nezastavili, a strávili jeho část venku, dostalo vaše tělo zabrat. Když máme unavené tělo, dopřejeme si koupel, na nohy lázeň s nějakou relaxační solí, a pokožku obličeje vynecháme? Ráno nám pak ukáže hříchy z večera. K úlevě nám může pomoci medová voda. Její příprava je opravdu jednoduchá a zabere pár minut. Vezměte půl sklenice vody a do ní přidejte lžíci medu. Důkladně rozmíchejte, poté namočte vatové tampony a přiložte na oči a oblast kolem nich. Nechte působit alespoň 10 minut, a při tom v klidu relaxujte. Med zabraňuje povolení pokožky kolem očí, a také brání otokům v průběhu spánku. Ráno bychom měli vypadat mnohem lépe.

Zbytky z přípravy zeleného čaje

Zelený čaj je zdravý, o tom není pochyb. Léčí naše neduhy zevnitř, ale již použité čajové lístky nemusíte vyhodit. Když si čaj připravíte ráno, můžete lístky dát do mrazáku. Večer je vyndáte a položíte kolem očí. Chlad stahuje, a látky obsažené v čajových listech vyhladí a zkrášlí vaši pokožku. Kolem očí je velmi slabá, a tak proniknou hluboko.

Plátky z nakrájené brambory

Nezapomínejme ani tak obyčejnou věc, jako je brambora. Škroby v ní obsažené, vyhlazují pokožku a osvěžují ji. Přiložíme plátek z brambory pod oči, nebo přímo na ně, a necháme pár minut působit. Škrob také vyhlazuje vrásky. Po několika dnech, kdysi takový relax dopřejeme, kruhy pod očima zmizí. No nestojí to za vyzkoušení?

Co naopak večer nedělat.

Stejně jako bychom ráno neměli na lačný žaludek pít kyselé a studené, jíst přepálený tuk, stejně tak večer si můžeme odpustit nějaké potraviny, které nám ráno připomene, že jsme je neměli na noc konzumovat. Jednou z nich je sůl. Sůl zadržuje v těle vodu, a to se může projevit i kruhy a váčky pod očima. Naopak je dobré se napít obyčejné vody, aby se nám z těla odplavily všechny toxiny, které naše tělo potřebuje vyloučit. Pomůžeme tím našim ledvinám, aby lépe mohly pracovat, a protože ledviny mají vliv na vylučování či zadržování vody v těle, zbavíme se i nežádoucích projevů špatné funkce ledvin, které se projeví na naší pokožce. Je také možné, že tmavé kruhy pod očima mají zcela jinou příčinu, a pak je nejlepším řešením poradit se s lékařem. Příčiny mohou být různé, a i doba léčení se od toho bude odvíjet.