S věkem jsem začala mít "dvojitou bradu", ale tímto jednoduchým trikem jsem se ji zbavila. Doporučuji všem ženám po 40.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

S postupujícím věkem čelíme mnoha změnám v našem vzhledu. Objevují se první vrásky, ochablá kůže a dvojitá brada! Dvojitá brada se týká jak mužů, tak žen a způsobuje, že vypadáme starší, než ve skutečnosti jsme. Zkuste naše jednoduché triky a vyhněte se vzniku nevzhledného podbradku.

Co způsobuje dvojitou bradu?

Dvojitá brada je celkem běžný stav, ke kterému dochází, když se pod bradou vytvoří vrstva tuku. Ke vzniku dvojité brady často dochází s přírůstkem hmotnosti, ale nemusíte mít nadváhu, abyste ji měli. Důležitým faktorem je také věk, kdy ubývají elastická a kolagenní vlákna a kůže tak ochabuje. V posledních letech však dvojitou bradou trpí i mladší ročníky. To je způsobeno nadměrným používáním mobilních telefonů, notebooků a tabletů, kdy na obrazovku daného zařízení dlouhodobě koukáme se skloněnou hlavou.

Cvičení zaměřená na dvojitou bradu

Ať už je důvod vaší dvojité brady jakýkoli, existují cviky, které posilují a tonizují svaly a pokožku v oblasti brady. Provádějte následující cviky pravidelně každý den a první výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

  1. Rotace krku

Otáčení krku ve směru a proti směru hodinových ručiček je velmi snadný a efektivní způsob, jak se druhé brady zbavit. Velkou výhodou je, že tento cvik můžete praktikovat v podstatě kdekoli a kdykoli chcete.

  1. Líbání stropu

Vtipný název cviku, ale snadné provedení. Když sedíte, zakloňte hlavu tak, abyste pusou směřovali ke stropu. Nyní našpulte pusu a „posílejte polibky“ směrem ke stropu. Pošlete 15 polibků a pak vraťte hlavu do původní polohy. Opakujte několikrát denně.

  1. Žvýkačka

Nejjednodušší a nejzábavnější způsob. Žvýkání vaší oblíbené žvýkačky po dobu jedné hodiny každý den dokáže zázraky. Tak na co čekáte? Vezměte si svou oblíbenou žvýkačku a hodinu žvýkejte.

  1. Vyplázněte jazyk

Pohodlně se usaďte a vyplázněte jazyk co nejvíce to půjde. Vydržte po dobu 3 až 5 sekund. Zopakujte alespoň 10x.

Samotné cvičení nestačí

Pamatujte, že při prevenci i v boji proti dvojité bradě je nevyhnutelně důležitý zdravý životní styl obecně, ať už jde o pravidelné provádění cviků, vyvážený jídelníček a udržování přiměřené hmotnosti nebo o zdravé držení těla (obzvláště brady) při používání výše zmíněných elektronických zařízení.