3 osvědčené tipy, jak bez chemie odstranit kyselinu močovou z těla

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2020

Pokud víte, že se vám v těle akumuluje kyselina močová, neotálejte a řešte tento zdravotní problém včas. Předejdete tak mnohem vážnějším zdravotním komplikacím, které mohou způsobit chronické bolesti kloubů a v nejhorším případě také dnu. My vám poradíme, jak se jednoduše a hlavně přírodně zbavit kyseliny močové.

Co je to dna a jak se projevuje?

Dna, známá také pod velmi romantickým názvem „nemoc králů“, je onemocnění metabolického systému. Velmi zjednodušeně řečeno organismus člověka, který trpí dnou, nedokáže z těla odbourávat kyselinu močovou.

Krystalky kyseliny močové se postupně začínají usazovat kolem kloubů. Vlivem gravitace se jedná především o klouby dolních končetin. Toto je počátek zánětlivých procesů. Po čase takto postižené klouby začnou bolet, jsou oteklé a v postiženém místě zarudlé. Tento stav je velmi bolestivý, nepříjemný a snižuje pohyblivost postiženého kloubu.

Přírodní způsoby, jak se zbavit kyseliny močové

Nemusíte to nechat dojít takto daleko. Stačí přitom tak málo. Začněte tím, že změníte své stravovací návyky. Jezte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a dbejte na pravidelný pitný režim (pijte hlavně vodu, čerstvé ovocné džusy a bylinkové čaje). Omezte konzumaci mořských plodů, alkoholu, rafinovaných cukrů a červeného masa. Konzumace těchto potravin vede ke zvýšení kyseliny močové v těle.

Dále doporučujeme vyzkoušet tyto metody z lidového léčitelství:

  • Soda – rozpusťte jednu lžičku sody ve skleničce vody. Pijte pravidelně jednou za den
  • Teplá voda s citrónem – tato limonáda alkalizuje vaše tělo. Zmírňuje nejen projevy dny, ale má také další pozitivní účinky na vaše zdraví. Vymačkejte půlku citronu do teplé vody a pijte každé ráno na lačno
  • Jablečný ocet – má podobné účinky jako teplá voda s citrónem. Přidejte jednu lžíci do sklenice vody (200 ml). Pijte dvakrát denně. Jednou před obědem a pak před večeří

Další potraviny, které účinně odstraňují přebytečnou kyselinu močovou, jsou kurkuma, lněná semínka a ananas. Nic nezkazíte, pokud i je zařadíte do svého jídelníčku.