3 odlišné recepty, jak připravit výborná kuřecí křidélka.

0
(0)

Dalibor , 10. 03. 2021

Nebaví vás stále ty stejné recepty pořád dokola? Zkuste kuřecí křidélka třikrát jinak. Na každém z receptů je nějaká zvláštnost, kterou si v chuti zamilujete a recept se tak stane vaším oblíbeným pokrmem pro další dny bez kuchařské inspirace.

Stále nová inspirace v kuchyni

Snad každá hospodyně zná chvíli, kdy ji zkrátka dojdou nápady na další večeři pro celou rodinu. Děti ani manžel neporadí, jelikož jim chutná cokoliv z vašeho repertoáru. Vás ale nebaví vařit stále ty stejné recepty a na nové inspirace nemáte čas.

Upečte kuřecí křidélka na tři různé způsoby. Stačí jen změnit způsob pečení nebo smažení a vaše kuře bude hned chutnat naprosto odlišně. Nevěříte? Podívejte se na ty nejlepší recepty.

Pro první recept, ve kterém se kuřecí křídla pečou v troubě, si připravte 1 kilogram kuřecích křídel, půl šálku majonézy nebo zakysané smetany, půl šálku rajčatové omáčky a sůl či pepř na dochucení. Smíchejte majonézu s rajčatovou omáčkou a v této směsi obalte kuřecí křídla. Křídla pečte na pečícím papíře přibližně 45 minut na 180 °C.

Hořčice a sojová omáčka? Skvělá kombinace!

S druhým receptem vyzkoušejte zajímavé propojení chutí. Kromě kuřecích křídel si připravte také sojovou omáčku, hořčici, majonézu a česnek. Všechny ingredience smíchejte a obalte výslednou směsí kuřecí křídla. Marinádu spolu s masem nechte odležet v lednici alespoň tři hodiny a poté pečte opět na 180 °C asi tři čtvrtě hodiny.

Vsaďte na skvělou chuť kuřecího masa ve vlastní šťávě. K dalšímu fenomenálnímu receptu nebudete potřebovat nic víc, než kuřecí křídla, kmín, trochu červené papriky, olej a sůl. Na olejem potřený pečící plech vložte umyté a osolené kuřecí maso. Posypte kmínem a paprikovým kořením. Studenu troubu nechte rozehřát na 200 °C spolu s masem, aby pustilo šťávu. Tu lžící naberte a polijte maso. Asi po 20 minutách postup opakujte a po dalších 5 minutách můžete maso vyjmout a servírovat.