3 nejlepší tipy pro odstranění nejodolnějších skvrn z hrnců a pánví.

0
(0)

Dalibor , 27. 09. 2020

Na hrncích a pánvích se drží mnoho skvrn, kvůli kterým je často chcete okamžitě vyhodit, pořídit si nové a ani se nepokoušet o jejich odstranění. Všechny skvrny jistě odstranit nejde, ale s volbou správných prostředků můžete odstranit i ty hodně odolné. Potřebujete k tomu jen správné produkty a trochu trpělivosti Proto vám dáváme tři jedinečné tipy. Vyzkoušejte ten, který pro vás bude nejlepší:

  • prací prostředek a sůl,
  • jedlá soda,
  • mýdlo a ocelová vata.

Prací prášek a sůl

Tato kombinace je ideální pro odstranění tuku ze dna pánve. Po smažení je běžné, že dno pánve je celé žluté, lepkavé a drží se na něm vrstva tuku, kterou nelze snadno vyčistit. Zkuste ovšem následující a budete mile překvapeni. Stačí nanést jednu čajovou lžičku čisticího prostředku na mastnou část pánve, aniž byste ji předem navlhčili. Poté na ni nasypte vrstvu kuchyňské soli. Nakonec jen vydrhněte suchou houbou a vše se bez námahy odlepí.

Jedlá soda

Kromě soli je další kouzelnou ingrediencí v kuchyní, kterou má každá správná hospodyňka, jedlá soda. Směs připravíte z jedlé sody a alkoholu nebo saponátu v poměru 2:1, dokud nevznikne pasta. Tuto pastu můžete snadno použít k čištění spálených nebo obarvených hrnců a pánví po smažení. Stačí ji jen nanést, otřít houbičkou a poté dobře opláchnout a osušit, aby nedošlo ke vzniku skvrn od vody.

Mýdlo a ocelová vlna

Poslední možnost je ideální pro pánve, které jste již několik měsíců pořádně nevyčistili. Potřebovat k tomu ale budete kvalitní, starou dobrou ocelovou vlnu, tedy drátěnku. Pokud první způsob nezabere a prací prášek se nerozpustí, použijte mýdlo do koupele. Zapněte sporák a dejte tam jednu ze špinavých pánví tak, aby se tuk zahřál a změkčil.

Po několika sekundách můžete sporák vypnout. Naneste na postižené místo trochu mýdla a začněte ho třít drátěnkou. Postup opakujte, dokud nebudou odstraněny všechny nečistoty. Pánev bude vypadat jako nová a vy nebudete muset utrácet peníze za novou.