20 tipů, jak nejlépe využít kokosový olej. Co dokáže a kde všude ho můžete využít?

0
(0)

Bláha Tomáš , 09. 02. 2019

Stále více populárnějším se stává kokosový olej, protože je velmi složité najít přípravek, který by obsahoval tolik prospěšných látek a zároveň měl tolik prostoru využití.

Kokosový olej

Kokosový olej se skládá z velmi specifických mastných kyselin, které se štěpí úplně jinak, než jiné rostlinné tuky. Při snížené teplotě olej zatuhne a při teplotě vysoké nabyde kapalnou konzistenci. Vlastnosti oleje zůstavají ale v obou konzisteních stejné.

Kokosový olej na krásu

Hydratační krém – Hlavně v chladném období si večer po vyčištění pleti jako poslední krok na pleť aplikujte kokosový olej prostřednictvím vatového tampónu. Krouživými pohyby si ho naneste na obličej, ale dbejte na to, aby si jste si nenatahovali kůži. Po hodině si pokožku osušte papírovou utěrkou.

Oční krém – Místo obvyklého očního krému si před spaním naneste olej na oční okolí a vaše pokožka bude po čase mladší a zbavená tmavých kruhů pod očima.

Lék na lupy – Naneste olej na pokožku na hlavě, zabalte si vlasy a nechte přes noc působit. Ráno si umyjte vlasy jako obvykle.

Krém po holení – Pravděpodobně nejpřírodnější a nejefektivnější přípravek.

Balzám na rty – Kokosový olej hydratuje

Tělový peeling i na paty – Nechte si roztát asi 2-4 lžíce kokosového oleje, přidejte k němu 1 lžíci mleté ​​kávy, nalijte směs do vhodné nádoby, například do silikonové formy na koláč a vložte do ledničky. Před mytím obličeje si odřízněte kousíček ze ztuhlé hmoty a vmasírujte si ji do kůže.

Odstraňovač make-upu – Olej nedráždí oči a účinně rozpouští make-up.

Kokosový olej na vaření

Smoothies – nalijte do mixéru 500ml kokosového mléka, 20g kokosového oleje, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžíci kakaa, 1/2 hrnku jahod a 1 lžičku skořice. Rozmixujte a na zdraví!

Do majonézy – Při výrobě majonézy můžete nahradit obyčejný olej kokosovým olejem a chuť vás příjemně překvapí!

Na vajíčka – Ukázalo se, že vejce potřená kokosovým olejem vydrží déle.

Na zdraví

Svěží dech – Nepříjemný zápach z úst může vznikat v důsledku špatných bakterií, které se v ústní dutině nacházejí. Kokosový olej se s tím dokáže poprat a efektivně vám vybělí zuby.

Imunita – Lidé, kteří často konzumují kokosový olej mají silnější imunitní systém.

Angína a bolest v krku – Naberte si 1 čajovou lžičku kokosového oleje a spolkněte, aby se vaše zanícené hrdlo uklidnilo

Artritida – Pravidelným masírováním zanícených kloubů dokážete snížit bolesti.

Štítná žláza – Studie dokazují, že pravidelné konzumování kokosového oleje podporujete funkci zdravé štítné žlázy.

Kokosový olej pro děti i během těhotenství

Strie – Pokud budete pravidelně natírat vaše bříško během těhotenství, zabráníte vzniku strií.

Pod pleny – Potřete miminku pokožku ubrouskem namočeným v kokosovém oleji při každé výměně pleny, aby se tak zabránilo tření.

Hrudník – Kokosový olej pomáhá léčit popraskané bradavky během kojení, kromě toho, tím neuškodíte ani svému děťátku.

Péče o domácnost

Lesklý nábytek – Váš nábytek bude zářit prostředkem, který je efektivní a šetrný k životnímu prostředí. Potřete ho kokosovým olejem a budete se cítit jako v tropech.

Obuv – Kokosový olej dokáže dokonale nahradit drahé krémy na kožené boty a zajišťuje tu správnou péči vašim botám, peněženkám, kabelkám či rukavicím.

👍 Tento návod je užitečný