15 použití ústní vody, které vám usnadní každodenní život.

0
(0)

Tomáš , 06. 08. 2021

Ústní voda má osvěžit náš dech a udržet ústa a zuby dokonale čisté. Tato mentolová tekutina však dokáže mnohem, mnohem víc. Při bolesti zubů vyplachujte ústa třikrát denně. Ústní voda totiž zmírňuje bolest zubů a snižuje otoky. Pokud vás například trápí plíseň na nohou, smíchejte ústní vodu s teplou vodou a v této směsi máchejte nohy asi dvacet minut. Kožní onemocnění zmizí rychleji, než kdybyste používali speciální mastičky.

Odstraní zápach a zklidní pokožku

Ústní voda dokáže vyčistit toaletu, také ale odstraní nepříjemný zápach. Nalijte do mísy trochu ústní vody, vydrhněte a spláchněte. Dalším skvělým účinkem je zklidnění pokožky po hmyzím štípnutí. Mírní podráždění a zmírňuje svědění. Namočte vatový tampon do ústní vody a potřete s ním problémovou oblast, podráždění brzy zmizí.

Pokud vám zrovna došel deodorant a zapomněli jste koupit nový, můžete místo něj použít i ústní vodu. Stačí ji nanést na vatový tampon a přetřít s ním oblast podpaží. Zbaví vás nepříjemného zápachu a navíc působí antibakteriálně. Ústní vodu můžete použít i jako vlasovou masku proti lupům. Po použití šamponu ji naneste na pokožku hlavy, zabalte do ručníku, nechte chvíli působit a poté důkladně smyjte.

Zbaví mazlíčky blechy

Psí šampony proti blechám mohou být poměrně nákladné. Přitom stejnou službu poskytne i obyčejná ústní voda. Smíchejte ji s vodou nebo se šamponem pro domácí mazlíčky a umyjte jím svého psa nebo kočku, abyste je zbavili blech. Jelikož má ústní voda antiseptické vlastnosti, což z ní činí ideální prostředek pro boj s kožními problémy.

Zubní kartáček je samozřejmě nutné pravidelně vyměňovat, ale také mezi výměnami důkladně čistit. K čistění můžete použít například ústní vodu, do které kartáček přes noc ponoříte. Ústní voda vám pomůže i s očištěním displeje mobilního telefonu. Displej je totiž jedním z nejšpinavějších míst vůbec, a přitom se ho tak často dotýkáme. Stačí ale displej potřít malým množstvím ústní vody a bude opět čistý.

Osvěží odpadkový koš

Line se z vašeho odpadkového koše nepříjemný zápach? Pak nakapejte několik kapek ústní vody na papírový ubrousek a vložte jej do koše. Svěží vůně přebije všechny ostatní. Pokud vás trápí vši, smíchejte trochu octa a ústní vody ve stejném poměru. Směs nalijte do rozprašovače, nastříkejte na vlasy a nechte chvíli působit. Pak vlasy vykartáčujte a umyjte. Opakujte dle potřeby.

Když na svém těle najdete klíště, namočte papírový ručník do ústní vody a přiložte ho na místo. Vydezinfikuje okolí vpichu. Ústní voda urychluje hojení modřin, jelikož stimuluje průtok krve a napomáhá regeneraci. Trápí-li vás puchýře, třikrát denně je potírejte a mírně stlačujte tamponem namočeným v ústní vodě. Rychleji pak zmizí. Zároveň tím sterilizujete postižené místo a zabráníte vniknutí infekce skrz porušenou kůži.