14 příznaků velmi vysoké hladiny cukru v krvi. Zde jsou.

0
(0)

Dalibor , 23. 11. 2020

Cukrovka – na první pohled onemocnění, které není vidět, nebolí, ale může nás zabít. Tato nemoc je nepřenosná, není nakažlivá, a přesto jí po celém světě trpí miliony lidí. Obzvlášť v posledních letech je na vzestupu. Cukrovka je dvojího typu. Diabetes I. A II.stupně. tím prvním onemocní často mladí lidé nebo dokonce i děti. Druhý stupeň ponejvíce trápí osoby nad 50 let věku, a u 70ti letých jí trpí více jak 15% populace. Právě tady dochází k tomu, že slinivka sice produkuje dostatečné množství inzulínu, ale tělo s jeho pomocí nedokáže cukr zpracovat. A tak slinivka pracuje víc a víc, až dojde k jejímu kolapsu. Jak tomu zabránit a zachovat její funkce, si povíme.

Příznaky, že můžete trpět cukrovkou

Každá nemoc má své symptomy, a cukrovka není výjimkou. Mezi příznaky patří sucho v ústech, žízeň, časté močení, svědící pokožka, pocit hladu víc, než je obvyklé, špatně se hojící rány, akné, impotence, nechutenství, přibývání na váze, časté infekce, podrážděnost, rozmazané vidění, potíže se soustředěním, a další. Někdo si těchto potíží dlouhou dobu nevšímá, ale jednoho dne je nucený je začít řešit, a přitom může vyjít najevo, že trpí diabetem. Problémy s nezpracováním přijatých sacharidů mohou vyústit v chronický zánět v těle, a to kdekoliv. Neexistuje žádná možnost, jak u člověka předpovědět, že onemocní cukrovkou. Roli hrají i dědičné dispozice, ale také náš životní styl. Jak se stravujeme, jak se hýbeme, jak moc jsme vystaveni stresu, vlivům životního prostředí.

Obrana před důsledky je jednoduchá

Ve Finsku vyvinuli screeningovou metodu, kde vyplníte dotazník, a podle výsledků dokáží s určitým % říci, zda máme dispozice k onemocnění. To jsou důležité kroky, protože prevence je vždy levnější a méně bolestná než léčení nemoci samé. Pomoci si můžeme sami, a to tak, že budeme dodržovat několik zásad, abychom se nemoci vyhnuli. Předně je důležité upravit jídelníček. Vynechme z něho přemíru cukru, který je dnes i v uzeninách. Když už cukr, tak s nízkým glykemickým indexem, dále zkuste vyměnit průmyslově zpracované potraviny za suroviny v přírodním stavu, nepoužívejme dochucovadla na bázi chemických přídavků, různá barviva, a polotovary. Když k tomu přidáte více pohybu, a stačí rychlá chůze 2x – 3x týdně po dobu 30 minut, máte zpola vyhráno. Pak už se jen nestresujte z každé maličkosti, a zkuste brát věci s nadhledem. I když se to nezdá, psychika je častým původcem nemocí.