12 důležitých příznaků, že nepijeme dostatek vody

0
(0)

Dalibor , 23. 01. 2020

Na tomto světě není nic víc osviežujúcejšieho, jak velký, ledový sklenici vody.

Nemyslím si, že existuje někdo, kdo může popřít, že někdy jednoduchý sklenici vody může být více uspokojivějšího, jako šálek kávy nebo plechovka sody. Přesto mnozí z nás denně nepijí dostatek vody. Tím, že se zbavíme nejpřirozenějšího zdroje na světě, neustále poškozujeme naše těla.
Pokud rozpoznáte některý z následujících příznaků na sobě, doporučujeme ihned jít a vypít sklenici H2O.

1. Ústa jsou suché


Kdykoliv cítíte ten lepkavý a nepříjemný pocit v ústech, zjevně byste se měli jít hned napít. Nicméně sladké nápoje jsou jen dočasným řešením většího problému. Pitná voda namaže hlenové membrány v ústech a hrdle, a ty budou i nadále udržovat ústa vlhké a s dostatkem slin.

2. Vaše pokožka je suchá


Vaše pokožka je největším orgánem vašeho těla, takže samozřejmě musí zůstat hydratovaná. Ve skutečnosti je suchá kůže jedním z nejčastějších příznaků úplné dehydratace, což může vést k mnohem větším problémem. Nedostatek vody znamená nedostatek potu, což vede k neschopnosti těla odstranit přebytečnou nečistotu a olej nahromaděný po celý den. Chcete-li zabránit výpadkům, prvním řešením by mělo být pít více vody.

3. Silný žízeň


Každý, kdo kdy měl "opici", vám může říci, že když se probudíte, vaše tělo prostě nemá dostatek vody. Alkohol dehydruje celé tělo a pitná voda vyšle signál do mozku, dokud se vaše hladiny tekutin nevrátí na výchozí hodnotu. Poslouchejte, co vaše tělo říká; Ví o čem mluví!

4. Vaše oči jsou suché


Pitná voda nepomáhá pouze ústům a hrdlu. Nedostatek příjmu vody vede k suchým, červeným očím. Bez vody v těle, vaše slzné kanálky vyschnou. Uvědomte si, že to může způsobit mnohem větší újmu na vašich očích, hlavně pokud nosíte čočky na denní bázi.

5. Pociťujete bolesti kloubů


Naše chrupavky sestávají z přibližně 80% vody. Tím, že udržujete hydratované tělo, zajistíte, že vaše klouby budou moci absorbovat šok z nnáhlych pohybů, jako je běh, skákání nebo nepříjemné pády.

6. Vaše svalová hmotnost klesá


Vaše svaly jsou také většinou z vody. Je zřejmé, že méně vody v těle znamená méně svalové hmoty. Pitná voda před, během a po cvičení vám nejen udržuje hydrataci a pohodlí, ale přináší i vodu na správná místa ve vašem těle a snižuje možnost vzniku zánětu a bolesti související s cvičením a vzpíráním.

7. Léčení z nemocí je dlouhé


Pitná voda umožňuje, aby vaše tělo nepřetržitě vyprazdňovali toxiny. Vaše orgány pracují na odfiltrování některých odpadních produktů jako stroj, ale pokud stroj nepodporujete vodou, nemůže to fungovat správně. V dehydrovaných těle si orgány začínají vytahovat vodu z uložených oblastí, jako je vaše krev, což vede k celému novému souboru problémů.


 
8. Cítíte se "bezdůvodně" unaveně


Jak jsme právě uvedli, při dehydrataci si tělo "půjčí" vodu z krve. Nedostatek správné hydratované krve vede k nedostatku kyslíku, který se přináší do celého těla. Samozřejmě, nedostatek kyslíku vede k ospalosti a úplné únavě organismu. Pamatujte si, že káva v dlouhodobém horizontu nepomůže.

9. Cítíte bolest břicha jakoby hlady


Když jste dehydratovaní, vaše tělo by si mohlo začít myslet, že potřebuje nějaké jídlo. To se děje během dne a přes noc, kdy se probouzí touha po půlnočním občerstvení. Avšak jídlo vytváří pro vaše tělo více práce, zatímco pitná voda očišťuje vaše orgány. Jak se říká, hlad je často převlečená žízeň.

10. Máte problémy s trávením


Zmiňovali jsme již hleny v ústech a v krku, a to platí i pro celý trávicí systém. Bez správné hydratace se množství a síla hlenu v žaludku zmenšuje, což dovoluje žaludeční kyselině způsobit vážné poškození vašich vnitřností. To vede k častému pálení žáhy a trávicím potížím.

11. Prožíváte předčasné stárnutí


Množství vody, které uchovávají naše těla přirozeně klesá, když stárneme. Je zřejmé, že to znamená, že když budeme starší, měli bychom vědomě zvýšit přívod vody. Zatímco předčasné stárnutí je zřejmější na vnější straně, poškození, které způsobuje našim vnitřnostem, se v konečném důsledku projeví také. Chcete-li snížit riziko, že vaše tělo bude stárnout rychleji, je důležité, abyste během celého života pili dostatek vody.

12. Dočetli jste se až sem


Pokud jste klikli na tento článek, je pravděpodobné, že přemýšlíte stylem: "hmm, nemyslím si, že piji dost vody." Takže, pokud máte pocit, že nepiijete dostatek vody, nalijte si sklenici právě teď! Nepřehánějte to samozřejmě. A teď, pokud mě omluvíte, vše toto psaní mi způsobilo žízeň.

👍 Tento návod je užitečný