113 letý muž radí: Pokud se chcete dožít 100 let jezte pravidelně těchto 5 potravin!

0
(0)

Dalibor , 30. 05. 2024

Máte strach ze smrti a chcete žít co nejdéle? Máte plány ještě na padesát let a nechcete z tohoto světa odejít předčasně? Tak to přemýšlíte jako muž Bernardo Lapallo, který se dožil 113 let. A to jen díky tomu, že si vzal k srdci všechno, co mu v 8 letech řekl jeho otec.

Doporučil mu těchto pět potravin

Bernardo si za svůj život zažil už opravdu hodně. Ačkoliv mu je neuvěřitelných 113 let, je samostatný a vše si dělá sám. Dokonce si pamatuje, kdy po ulicích ještě nejezdili auta, ale koňské spřežení.

Jeho tajemství dlouhověkosti se skrývá hlavně ve stravě. Těchto 8 potravin mu doporučil jeho otec. Ten byl totiž lékařem a chtěl, aby celá jeho rodina byla zdravá a šťastná.

1. Skořice

Skořice snižuje hladinu cukru v krvi a tím brání vzniku cukrovky a intolerance těla na inzulín. Kromě toho snižuje cholesterol v krvi, potlačuje záněty v těle. Má také vliv na zneškodnění bakterií a virů, které jsou hlavními příčinami infekcí.

2. Med

Med je důležitý pro lidskou výživu, protože obsahuje mnoho nutričních látek, které tělo potřebuje a neví si je vzít z normální stravy. Je také bohatý na antioxidanty, které snižují stres a chrání vaše DNA před mutací. To je důležité hlavně v době, kdy člověk stárne. Zmutovaná DNA může totiž být spouštěčem rakoviny.

3. Česnek

Už po celá staletí se česnek používá jako lék, který snižuje vysoký krevní tlak. Také umí bojovat proti rakovinným buňkám a snižuje riziko srdečních onemocnění. Nejlepší na česneku je to, že česnek funguje i upravený a stále účinkuje. Takže ať už si ho dáte do jídla, jíte surový nebo si z něj uděláte polévku, stále bude léčit.

4. Olivový olej

Tento olej je ten nejužitečnější pro člověka. Zdravé tuky chrání před srdečními a cévními chorobami, jsou potřebné pro správnou činnost mozku a celé řady dalších životních funkcí. Podle posledních výzkumů obsahuje olivový olej složky, které mají silné protirakovinné účinky. Dokáže je zničit během hodiny. Také účinkuje proti zánětům, osteoporóze, také jako prevence Alzheimerovy choroby a dalších potíží způsobených věkem.

5. Jablka

Vitamíny obsažené v jablku zpomalují proces stárnutí našeho organismu. Stačí skutečně jedno jablko denně a budeme se cítit i vypadat lépe. Jablka mají silné protirakovinové schopnosti. Mají několik přirozeně se vyskytujících sloučenin, jako antioxidační a protizánětlivé. Archeologové zjistili, že lidé si pochutnávali na jablkách již 3500 let před Kristem. Konzumace jablek nás chrání před vznikem astmatu, před tvorbou žlučníkových kamenů a zabraňují ukládání cholesterolu v těle.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!