10 zásaditých potravin, které vyčistí, opraví a zregenerují vaše tělo

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020

Potraviny, které jíte, mohou být kyselé, zásadité nebo neutrální. Na základě toho se pak mění i pH vašeho vnitřního tělesného prostředí.

O zásaditých potravinách se říká, že mají celou paletu zdravotních přínosů

Kvůli faktorem jako jsou stres, znečištění prostředí či nemoci vaše tělo prochází každý den mnoha změnami.

Právě proto potřebujete provést opatření, abyste zregenerovali vaše tělo na buněčné úrovni a žili pak zdravější a delší život.

Dnes vám prozradíme 10 potravin, které váš organismus dokáží vyčistit a opravit. K tomu navíc podpoří produkci nových buněk a zesílí váš imunitní systém.

1. Achiote

Achiote je jihoamerická potravina (na úvodním obrázku), známá také pod názvem Annatto. Je zdrojem velmi silného antioxidantu norbixin.

Tato látka má protimutagénne účinky a chrání tak buňky před poškozením DNA a následnými zhoubnými mutacemi.

Říká se o něm, že posiluje kosti, urychluje hojení, léčí horečky, zlepšuje zrak a snižuje nevolnosti. Dostat ho u nás koupit v některých obchodech se zdravou výživou.

2. Burro banány

Jde o druh banánů, které jsou menší než běžné, ale o to bohatší na výživné látky. Obsahují hodně železa a mědi, čímž pomáhají zlepšovat krevní obraz a množství červených krvinek.

Jsou zvláště oblíbené u dietologů, protože mají nízký objem kalorií a zároveň jsou bohaté na vitamin C a vitaminy skupiny B.

Dále obsahují hodně vlákniny, draslíku, hořčíku, vápníku, zinku a selenu.

3. Ananasový meloun (cantaloupe)

Tento druh oranžového melounu je plný betakarotenu a fytonutrientů, které pomáhají tělu zbavovat se toxinů.

Náš tip: Přírodní léčba diabetu: Vědecky ověřený způsob jak předcházet, zvrátit a kontrolovat cukrovku bez léků. Více informací zde
Kromě toho pomáhá s tvorbou bílých krvinek a zlepšuje imunitu organismu vůči toxickým substancím. Tento zásaditý zázrak je bohatý na draslík, vitaminy B, vitamin K, vlákninu a hořčík.

Jedlé semena ananasového melounu zase dodají vašemu tělu důležité omega 3 mastné kyseliny.

4. Oregano

Oregano obsahuje několik organické sloučeniny, které pomáhají chránit vaše střeva před infekcemi. Dokáže také stimulovat tvorbu bílých krvinek a rychleji se tělu zotavit z nemocí.

Jedná se o geniální bylinku k léčbě respiračních onemocnění, zánětů močových cest a zmírňování menstruačních křečí.

5. Švestky

Na první pohled obyčejné ovoce, ale ve skutečnosti je cennější než si mnozí myslíme. Jejich obsah antioxidantů dělá ze švestek jednu z nejlepších potravin na posílení imunity.

Ví se o nich také, že zpomalují formování nádorů v těle.

Mají vysoký podíl vitamínů skupiny B, vitamínu E a minerálů draslík, železo, hořčík, zinek a vápník.

6. Mořská sůl

Mořská sůl na rozdíl od klasické soli obsahuje i další důležité minerály pro naše tělo než jen sodík. Pomáhá udržovat správnou hladinu elektrolitov a tekutin v těle.

Příznivě působí i na naši hladinu pH vnitřního prostředí.


7. Graviola (Anona muricata)

Graviola pozitivně ovlivní vaše celkové zdraví tím, že udržuje buňky čisté. Obsahuje také silné antioxidaty a stimuluje imunitu přes podporu tvorby bílých krvinek.

Listy a plody gravioly jsou známé také tím, že léčí bolesti zad, cukrovku, vředy a dokonce i rakovinu. Říká se o ní, že je na rakovinu mocnější než chemoterapie.

Šťávu z gravioly seženete na Slovensku TU a v Česku ZDE.

8. TEF (Eragrostis tef)

Tef je druh obiloviny, která obsahuje látky nezbytné pro růst a rozvoj nových buněk. Kromě toho jsou uvedeny látky nápomocné i při obnově a regeneraci starších buněk.

Tato úžasná obilnina je navíc extrémně bohatá na bílkoviny, vlákninu, mangan, vápník a železo.

9. Wakame

Wakame je mořská řasa obsahující látku fucoxantín, která potlačuje ukládání tuku v těle a také stimuluje oxidaci, tedy spalování existujících tuků.

Uvedená sloučenina se téměř vůbec nevyskytuje v jiných potravinách. Proto, pokud se snažíte zhubnout, určitě byste ji měli zařadit do svého jídelníčku.

Navíc je poměrně bohatým zdrojem vápníku, jódu, kyseliny listové a lignanů, které pomáhají se svalovou relaxací a regulací enzymů v těle.

Dá se koupit v obchodech se zdravou výživou a v některých supermarketech.

10. Divoká rýže

Divoká rýže je poměrně tmavá, až černá, na rozdíl od klasické bílé rýže. Velmi dobře podporuje tvorbu bílých krvinek, které jsou prvním obranným mechanismem těla před patogenními organismy a toxiny.

Divoká rýže obsahuje látky podporující tvorbu kolagenu potřebného na opravu poškozených orgánů, tkání a cév.

Její vysoký obsah vlákniny zajišťuje dobré trávení a drží cholesterol na uzdě. Je také bohatá na vitaminy A, C, E a kyselinu listovou (vitamin B9) či minerály zinek a fosfor.