10 výborných triků jak docílit aby vás vaše oblíbené boty více netlačily!

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2020

Nezáleží na tom, zda jste muž nebo žena, když je čas na nové boty, vždy při tom trpí právě vaše nohy. My vám přinášíme několik způsobů, jak se této torture vyhnout.

1.Klasická náplasti

Tento způsob je běžný ale velmi dobrý a osvědčený. Stačí mít k dispozici staré dobré náplasti. Ty zabrání otěru, zmírní tlak a možnost vzniku puchýřů, zvláště pokud mate obuté boty na vysokém podpatku. Ujistěte se, že použijte větší kus náplasti jako je problémové místo na botě abyste měli jistotu, že se náplast nebude hýbat.

2.Telový pudr

Tělový pudr dokáže zmírnit tlak a bolest které pociťujete při nošení nových bot. Posypte si nohy trochou pudru a taktéž jemně ho aplikujte i do boty. Pokud nebudete mít ponožky, ujistěte se, že nemáte mokré nebo vlhké nohy.

3.Ponožky a teplo

Dejte si ponožky na nohy, obujte si boty které chcete přizpůsobit. Tak pokud již mate plněné tyto dva kroky, vezměte si fén, zapněte ho na namiřte na rizikové oblasti. Když se boty nahřejí, zkuste v nich chodit až do momentu, dokud zcela nevychladnou. Je však třeba podotknout, že tento způsob není účinný při všech materiálech ale jen při přírodních, např. jako je kůže.

4.Dezodorant

Okraj boty, pata a špička jsou nejčastěji postižená místa. Abyste omezili tyto postižení, naneste si na nohu na citlivá místa deodorant.

 

5.Silikónové vložky

Ty jsou dostupné v každé obuvi nebo případě některé lékárny je také nabízejí. Lze je obdržet v různých tvarech a velikostech, takže už jen si vybrat takové jak potřebujete.

 

6.Ľad


Naplňte sáček s vodou, vložte do boty a tu dejte do mrazáku na noc. Tím, že se voda změnila na led vám to trochu roztáhlo botu.

7.Alkohol a papír

Aplikujte do boty alkohol tak aby byla mokrá, následně na to do ní vložte co nejvíce papíru, resp. podle toho, jak moc ji chcete roztáhnout. Nechte to tak přes noc a ráno vyberte papír, obujte si botu aby se přizpůsobila vaší noze.

 

8.Zvlhčujúci krém

Tento způsob je možne použít k čistě kožených botách. Umístěte trochu krému dovnitř boty. Obzvláště se zaměřte na špičku a patu. Krém trochu změkčí botu a na druhý den, kdy ji budete mít obutou se vytvaruje podle vaší nohy.

 

9.Zemiak

Tento trik lze použít při nových teniskách nebo trámky. Vložte čistý brambor na noc do boty. Obvykle nezanechává žádný pach ale pro jistotu ho do něčeho zabalte abyste tomu vyhnuli.

 

10.Miestny obuvník

Toto může být pro vás nejspolehlivější způsob. Většina z nich má totiž to správné vybavení na to, aby vám pomohli s vaším problémem. Vědí jak přizpůsobit boty na konkrétní nohu aby při chůzi již nezpůsobovaly utrpení.