10 triků na úklid, které potřebuje znát každá žena

0
(0)

Dalibor , 09. 02. 2020

Úklid domu není snadný úkol. Bez ohledu na to, zda si uklízíte sami nebo to dělá někdo za vás, každý z nás by tuto činnost chtěl zjednodušit, jak se jen dá. Úklid totiž vždy zabírá hodně času a je nadmíru vyčerpávající. Jak se však říká: "Potřeba je matkou inovace". Proto jsme dnes připravili seznam deseti triků, které budou pro vás vskutku užitečné a zjednoduší vám tuto nepříjemnou činnost.

1. Čištění houby

Věděli jste, že mnohé nebezpečné bakterie se začínají rozmnožovat právě v houbě určené k čištění kuchyňského nádobí? Její kontaminace může být pro vaše talíře či příbory velmi nepříjemná. Stačí však, když houbičku jednou za čas vložíte na 2 minuty do mikrovlnky. To spolehlivě zničí všechny bakterie.

2. Vyčištění pračky

Postupujte podle následujících kroků:

  • Nalijte do pračky 2 sklenice octa.
  • Nastavte pračku na přibližně 1 hodinu.
  • Po skončení cyklu zapněte prázdnou pračku znovu na kratší kompletní cyklus.
  • Zkontrolujte pračku, jestli v ní nezůstala nějaká špína. Pokud ano, použijte houbu s trochou bílého octa a umyjte ji.
  • Nalijte do pračky 2 sklenice bělidla a nechte ji pracovat 1 hodinu.
  • Mezitím vyčistěte různá zákoutí, knoflíky a poklice.
  • Po skončení cyklu nechte pračku znovu prázdnou projít kratším kompletním cyklem.
  • Budete překvapeni, jak čistá bude vaše stará pračka.

3. Podlahové obvodové lišty

Nesnášíte i vy ty fleky a špinavé obvodové lišty na podlaze? Použijte utěrky namočené v aviváži a po vyčištění budou jako nové!

4. Skvrny na kobercích a matracích

Tento tajný recept vám pomůže zbavit se skvrn na kobercích a matracích během pár vteřin. Vezměte peroxid vodíku a trocha saponátu na nádobí, dobře je spolu promíchejte a tuto směs pak použijte na odstranění nepoddajných skvrn.

5. Vodní kámen na vodovodních bateriích

Bez ohledu na to, jak moc se snažíme, odstranit značky po vodním kameni z koupelnových či kuchyňských baterií není snadný úkol. Vezměte voskový papír a otřete jím vodovodní baterie. To zabrání, aby se vodní kapky a otisky prstů zachycovaly na vodovodních bateriích.

6. Kruhy usazenin v toaletě

Divili jste se někdy nad tím, proč ty usazeninové kruhy na spodku toalety jdou vždy tak těžce vyčistit? Zkuste v drogerii koupit čistící prostředek na porcelán, večer nalijte trochu do toalety a nechte působit přes noc. Ráno budete překvapeni, jak kruhy náhle zmizely.

7. Příjemná vůně v bytě

Zajistit v bytě příjemnou vůni patří mezi nejdůležitější úkoly při úklidu, zvláště pokud očekáváte hosty. Budete potřebovat 2 ingredience: 2 vršky čistého vanilkového extraktu a 1 pohár kávy. Smíchejte kávu a vanilkový extrakt v misce a pak je vložte do trouby. Nechte je tam přibližně 1 hodinu při teplotě 150°C. Vůně, která se z trouby rozšíří do celého bytu, bude úžasná.

8. Různé lepkavé odpady

Uklízet zbytky jídel rozházené po celé kuchyni vašimi malými dětmi je nadmíru vyčerpávající. Smíchejte stejný díl sody a kokosového oleje. Získáte tak přípravek, se kterým jakékoli lepkavé nečistoty snadno umyjete.

9. Čištění koupelny

Napusťte do vany tu nejžhavější vodu, jaká se jen dá. Následně použijte jakýkoliv alkalický čisticí prostředek. Horká voda totiž zvyšuje účinnost alkalických čisticích prostředků na více než dvojnásobek.

10. Čištění žárovek

Víte o tom, že i žárovky vyžadují občas pročistit? Špinavé žárovky jsou nelichotivou vizitkou paní domu, i když je všechno ostatní dokonale čisté. Platí to zvláště tehdy, pokud máte doma typy lamp, ve kterých jsou žárovky zvenku viditelné. Kvůli jejich křehkosti se žárovky čistí obtížněji než jiné předměty. Pokud však použijete látku z mikrovláken, práci vám to výrazně usnadní.