10 příznaků že musíte začít pít mnohem více vody než aktuálně pijete

0
(0)

Dalibor , 28. 09. 2022

Už roky odborníci říkají, že pitná voda je velmi důležitá. Tělo musí být správně hydratováno, aby fungovalo dobře.

Ve skutečnosti, když cítíme žízeň, je příliš pozdě, je to poplach, že tělo intenzivně potřebuje hydrataci.

Trvalý nedostatek vody má důsledky. Zde je 10 známek nedostatku vody ve vašem těle!

1. Barva moči

Pokud své tělo dobře hydratujete, bude vaše moč světle žlutá a pokud bude mít málo tekutin, může mít tmavě žlutou barvu. Zkontrolujte barvu moči a udělejte závěr.

2. Frekvence močení

Dospělí močí 4-5krát denně. Pokud to děláte méně často, je to známka toho, že musíte začít pít více.

3. Suchá kůže

Všechny buňky těla obsahují vodu a exponované části těla jsou obzvláště citlivé na vysoušení. Suchá kůže je méně pružná a je šupinatá. Pokud tedy chcete, aby vaše pokožka vypadala svěže a pružně, pijte každý den velkou láhev vody více než dříve!

4. Hlad

Hlad lze zaměnit za žízeň. Pokud po jídle stále pociťujete hlad, vypijte sklenici vody. Možná jste pocítili žízeň jako hlad.

5. Jste unavení?

Pokud jste spali dost dlouho a jste stále unavení? Může to být důsledek dehydratace. Vypijte několik sklenic vody a zkontrolujte, zda se něco změní.

6. Bolest hlavy

Toto je klasický dehydratační signál. Až vás příště začne bolet hlava, zkuste rychle vypít dvě sklenice vody, místo abyste sáhli po pilulce.

7. Sucho v ústech

Když máte sucho v ústech, je to známka toho, že jste se měli napít už dávno. Objem tekutin v těle klesl na příliš nízkou hladinu, sůl se koncentruje a tělo intenzivně vyžaduje vodu z osmoreceptorů.

8. Špatný dech

Nedostatek správné hydratace narušuje práci slinných žláz, což způsobuje, že se v ústech hromadí příliš mnoho bakterií.

9. Závratě

Během dehydratace se mohou objevit závratě. Systém nefunguje správně s nedostatkem vody.

10. Zácpa

Voda podporuje správné fungování střev, pokud jste dehydratovaní, vaše tělo se bude snažit zadržovat tekutiny vedoucí k vysychání a zkratu ve stolici.

Extrémní dehydrataci lze zkontrolovat sevřením kůže. Pokud je elastický a okamžitě se vrací, není to špatné, ale pokud zůstane na chvíli stlačený a vrací se pomalu, tělo je extrémně dehydratované. I když se pokožka rychle vrací, může být v těle nedostatek vody. Analyzujte všechny body a zjistěte, zda vaše tělo požaduje více tekutin.

Sdílejte se svými blízkými, mohou také použít tuto rady!