10 příznaků rakoviny, které nesmíte ignorovat

0
(0)

Dalibor , 08. 01. 2020

1.Problémy s močením.

Mnoho mužů má v průběhu let následující problémy:

  • touha močit častěji, zejména v noci;
  • močová inkontinence, potřeba naléhavě močit;
  • potíže na začátku močení, slabý tlak v moči.

2. Změny varlat.

Pokud si všimnete hrče, hrudky nebo jakýchkoli jiných změn ve varlatech, okamžitě jděte do nemocnice. Na rozdíl od maligního nádoru prostaty, který se vyvíjí poměrně pomalu, rakovina varlat roste mnohem rychleji. Přihlaste se k fyzickému vyšetření, získejte krevní test a získejte ultrazvuk šourku.

3. Krev v moči.

Může to být jeden z prvních příznaků rakoviny močového měchýře. Měchýř, ledviny a rakovina ledvin nebo tlustého střeva. I když nemáte žádné další stížnosti, požádejte o pomoc kliniku. Může se ukázat, že příčinou jsou hemoroidy nebo infekce močových cest, ale jejich léčba by také neměla být opožděna.

4. Něco máte na pokožce.

Všimli jste si změny ve velikosti, tvaru nebo barvě krtek? Nebo jste na kůži našli nové místo šedé, růžové nebo růžovo-žluté? To jsou hlavní příznaky rakoviny kůže, karcinomu bazálních buněk.

5. Změny v lymfatických uzlinách.

Lymfatické uzliny jsou malé fazolovité útvary, které lze cítit v některých částech těla. Například na krku, pod čelistí, v podpaží a tříslech.

6. Hubnutí.
Hubnutí to je normální, pokud jste začali sportovat, přešli na tvrdou fyzickou práci, držete dietu nebo byli po nějakou dobu nervózní. Jinak byste měli být opatrní. „Náhodné“ hubnutí může znamenat širokou škálu zdravotních problémů.

7. Horečka.
Horečka sama o sobě znamená, že tělo bojuje s nějakou infekcí. Ale nepřiměřená přetrvávající horečka může naznačovat leukémii onemocnění s leukémií nebo jiným typem rakoviny krve.

8. Změny hrudníku.
Přestože je rakovina prsu u mužů mnohem méně běžná než u žen, neignorujte podezřelé příznaky. Pokud jste v této oblasti pocítili pečeti a ještě více, pokud jsou doprovázeny bolestí, proveďte zkoušku co nejdříve.

9. Únava.


Rakovina způsobuje diagnózu hluboké chronické únavy, měsíční dovolená na teplých místech jim nepomůže. Pokud si pravidelně odpočinete a nezažíváte stres, ale pocit vyčerpání dlouho nezmizí, poraďte se se svým lékařem.

10. Kašel.

Pokud příznak přetrvává přes měsic, když nemáte dostatečné dýchání nebo se během procesu uvolňují kapičky krve z plic, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

👍 Tento návod je užitečný