10 přírodních způsobů, jak vybělit zuby bez chemie v zubních pastách

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

Mnozí z nás sní o tom, jak mít Hollywoodský perfektní úsměv, ale ne každý si může dovolit jít k zubaři a podstoupit procedury, které nejednou vyjdou na stovky eur.

Proto se s vámi dnes podělíme o 10 domácích způsobů pro bělení zubů, které jsou stejně účinné, ale zároveň levné, jednoduché a zcela přírodně.


1. Aktivní (živočišné) uhlí
Aktivní uhlí je jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů přírodního bělení zubů.

Vezměte jednu tabletu živočišného uhlí a rozdrťte ji na prášek. Ten pak naneste na zubní kartáček a umyjte si zuby tak, jak to obvykle děláte.

Uvedenou proceduru provádějte 2 až 3 krát týdně.

2. Práškové mléko a běžná zubní pasta
Mléko v prášku vám pomůže získat krásné bílé zuby a také uchovat jejich zdraví.

Naneste na zubní kartáček vaši běžnou zubní pastu a primixujte do toho trochu práškového mléka. Následně si zuby obvyklým způsobem omyjte.

Doporučuje se opakovat to 2krát týdně.

3. Soda bikarbóna a citrónová šťáva
Naneste trochu sody na vaši zubní kartáček a přidejte pár kapek čerstvé citronové šťávy. Podobně jako v předešlých případech si pomocí této směsi umyjte zuby běžným způsobem.

Nezapomeňte však, že tuto metodu nesmíte používat častěji než jednou za týden, jinak si můžete poškodit zubní sklovinu.

4. Peroxid vodíku
Předtím, než použijete peroxid vodíku se ujistěte, že nemáte příliš citlivé zuby.Pokud je vše v pořádku, namočte vatový bavlněný tampónek do 3% roztoku peroxidu vodíku a jemně si nim potřete zuby. Tekutinu nepolykejte a po skončení si ústa vypláchněte vodou.

Podobně jako u sody a citrónu, ani tuto metodu nepoužívejte častěji než 1 až 2 krát týdně, jinak si můžete poškodit zubní sklovinu.

5. Prášek do pečiva a citrónová šťáva
V misce smíchejte 1 čajovou lžičku prášku do pečiva s 1 čajovou lžičkou čerstvé citronové šťávy. Tuto směs si pak naneste na zuby a nechte chvíli působit.

Uvedený způsob dokáže udělat pro bělení zubů přímo malé zázraky, nenechávejte však směs na zubech déle než 2 minuty a nedělejte to častěji než jednou za 7 dní.

6. Mořská sůl, citronová šťáva a zubní pasta
Smíchejte v misce polovinu čajové lžičky mořské soli s trochou čerstvě vymačkané citronové šťávy a malým množstvím běžné zubní pasty.

Aplikujte tuto směs na zuby a nechte ji působit zhruba 1 minutu. Pak si ústa důkladně vypláchněte vodou. Doporučuje se provést to 1 až 2 krát týdně.

7. Citronová šťáva a voda
Připravte si směs sestávající ze stejného množství čerstvé citronové šťávy a vody.

Touto směsí si během 1 minuty proplachujte ústa. Pomůže vám to obnovit přirozený lesk a bělost vašich zubů. Dělejte to však maximálně jednou týdně.


 
8. Jablečný ocet a voda


Rozřeďte 1 čajovou lžičku jablečného octa ve sklenici vody.

Pak si s touto směsí proplachujte ústa každé ráno předtím, než si klasickým způsobem umyjete zuby.

9. Jahody
Vezměte zralou jahodu a na talířku ji popučte lžičkou nebo vidličkou.

Takto vzniklou "pastu" naneste na zubní kartáček a několik minut si jí umývejte zuby. Pomůže vám zbavit se žlutých skvrn na zubech a zároveň jejich vybělí.

Daný postup opakujte několikrát do týdne.

10. Zubní pasta, sůl, soda bikarbona a citrónová šťáva
V misce zkombinujte čajovou lžičku zubní pasty, špetku soli, špetku sody a 4 až 5 kapek čerstvé citronové šťávy.

Tuto "super kombinaci" pak naneste na zubní kartáček a jemně si jí umývejte zuby zhruba 5 minut. Rozdíl v bělosti zubů uvidíte hned po prvním použití.

Jde o velmi účinnou metodu, kterou však nesmíte použít častěji než jednou za 2 měsíce, jinak si můžete poškodit zubní sklovinu.

Závěr


Vždy použijte jen jednu metodu, navzájem jejich stejný den nebo týden nekombinujte.

Domácí bělení zubů provádějte jen tehdy, když nemáte zubní kazy nebo jinak poškozené zuby, abyste si náhodou jejich stav nezhoršily.

👍 Tento návod je užitečný