10 přírodních látek, které zhydratujú vaši suchou nebo citlivou pokožku

0
(0)

Dalibor , 13. 02. 2020

Způsobuje vám suchá pokožka problémy? Nezoufejte, podle odborníků suchá pokožka ještě nemusí znamenat, že je za tím nějaký zdravotní problém.

Někdy je suchá pokožka jednoduše suchá, nic víc. Ovlivnit to mohou několik faktorů, jako například expozice slunce, přirozené stárnutí zda vaše strava.

Existují desítky hydratačních krémů na pokožku, které dostanete koupit v lékárnách nebo drogeriích. Komerční krémy však často více problémů způsobí než odstraní.

Týká se to hlavně lidí s citlivou pokožkou, kterým chemikálie v těchto krémech vyvolávají alergické reakce.

Dnes vám proto prozradíme 10 zcela přírodních věcí, které vaši pokožku výborně hydratují a odstraní problém s jejím vysoušením. Nejlepší na nich je to, že mnohé z nich již tak zřejmě máte doma.

1. Majonéza
Majonéza obsahuje vajíčka a oleje, které jsou prospěšné pro naše tělo nejen zevnitř, ale i zvenku a pro vaši pokožku jsou přímo požehnáním!

Jejich přirozené hydratační vlastnosti pomáhají v pokožce udržovat vlhkost. Jediné, co budete potřebovat, je jedna polévková lžíce majonézy, kterou si na 10 minut rozetřete na obličej.

Vaše pleť se tak stane jemná a hladká.

2. Mléko
Je vaše pokožka šupinatá a svědivá? Tento problém spolehlivě odstraní obyčejné mléko.

Podle článku na stránce Treehugger je mléko pro pokožku výborným zdrojem výživných látek, potlačuje v ní záněty a zklidňuje svědění.

Vezměte kousek látky, namočte ho do mléka a na 5 minut si ji přiložte na obličej nebo jiné problémová místa. Na konci si obličej opláchněte vlažnou vodou.

3. Voda
Pokud trpíte na silně vysušenou pokožku, potom vypití dostatku čisté vody vám může pomoci.

Kromě pití vody je pro nejlepší výsledek vhodné aplikovat na pokožku i některou z dalších hydratačních látek uvedených v tomto článku.

4. Rostlinná pomazánka
Přestože v poslední době se nedoporučuje konzumovat rostlinné pomazánky vyrobeny ze ztuženého tuku, stále dobře poslouží při léčbě suché a citlivé pokožky.

Sežeňte si však takové pomazánky, které nejsou chemicky hydrogenované a využívají přírodní způsoby ztužování tuků.

Jednoduše si na obličej naneste tyto rostlinné pomazánky, nechte působit 10 minut, pak si obličej opláchněte vlažnou vodou a zbytky tuku otřete papírovou utěrkou.

Nedoporučuje se použít mýdlo, které by mohlo pokožku znovu vysušit.

5. Med
Med pokožku dokáže nejen dobře hydratovat, ale ji i zbaví škodlivých bakterií a pomůže zregenerovat poškozené buňky.

Aplikujte konečky prstů trochu medu na pleť, nechte ho působit 5 až 10 minut a nakonec si obličej opláchněte vlažnou vodou a usušte ručníkem.

6. Ovesné vločky
Ovesné vločky působí jako jemná škrabka, která z obličeje odstraní staré odumřelé buňky bránící vláze dostat se hlouběji do pokožky a vedle toho ji i vyživí.

Smíchejte trochu vloček s vodou, vytvořte z toho pastu, tu naneste na pokožku obličeje pomalými krouživými pohyby a nechte působit pár minut.

Na konec si obličej opláchněte ve studené nebo vlažné vodě.


7. Avokádo

Mastné kyseliny a vitamíny nacházející se v avokádu dokáží výborně vyživit a hydratovat pokožku. Navíc vitamin A pomůže zregenerovat kožní buňky a pokožce dodá sametový vzhled.

Jednoduše vezměte jedno zralé avokádo, popučte ho, naneste na pokožku a nechte působit 5 až 10 minut.

Tato metoda je natolik šetrná, že ji můžete aplikovat byť každý den.

8. Jogurt

Jogurt je plný prospěšných látek pro vaši pleť. Má protizánětlivé účinky a regeneruje suchou a poškozenou pokožku.

Kyselina mléčná nacházející se v jogurtu z pokožky odstraňuje škodlivé bakterie, které ji vysušují.

Nejlepší je použít čistý bílý jogurt, který si rozetřete na pokožku obličeje, rukou nebo nohou a před smýt ho necháte působit zhruba 10 minut.

9. Kokosový olej
O přímo zázračných účincích kokosového oleje na pokožku jste už možná slyšeli. Kromě hydratace dokáže pokožku zbavit akné, ekzémů a různých vyrážek.

Kokosový olej je nejlepší nanést na pokožku večer na nechat působit až do rána. Do pokožky se poměrně rychle vstřebává, proto by neměl způsobit zamazání ložního povlečení nebo polštářů.

10. Aloe vera
Posledním výborným prostředkem na pokožku je čerstvá dužina z Aloe vera, která podobně jako kokosový olej má kromě hydratačních i poměrně silné léčivé účinky.

Působí proti mykózám, plísním či zánětem. Regeneruje poškozenou nebo poraněnou pokožku. Může se používat přímo její dužina jako pleťová maska.

Často se také kombinuje s kokosovým olejem a využívá se tím synergický efekt obou léčivých látek.