10 nenápadných projevů problému se štítnou žlázou, které byste opravdu neměli přehlédnout

0
(0)

Dalibor , 01. 03. 2020

Změna váhy 

Náhlá změna váhy, i když jste svůj jídelníček nijak radikálně neovlivnily, je velkým indikátorem. Pozorujte vaše tělo. Je to právě hypertyreóza, která způsobuje náhlou ztrátu váhy, nebo přibrání.

Hyperaktivní štítná žláza vyžaduje od těla vyšší kalorický příjem, to může zvýšit apetit a tak pacient přibere, namísto toho aby rychle zhubl. Pokud tento kalorický příjem vyveden z balansu nedorovná, hrozí mu ztráta váhy. Hypotyreóza způsobuje přibrání váhy.

Změna vlasů 

Hypertyreóza způsobuje lámavost vlasů. Hypotyreóza na druhé straně způsobuje vypadávání a ztenčování vlasů.

Citlivost na teplo 

Lidé trpící hypertyreózou se snadno prohřejí a začnou se nadměrně a snadno potit. Lidé trpící hypotyerózou se snadno ochlazují.

Změna pokožky 

Pokud trpíte hypertyreózou, vaše pokožka se ztenčuje a snadno se poškozuje, zatímco lidé trpící hypotyreózou mají problémy se suchou kůží, ale jejich pokožka se nestenčuje.

Diagnostika podle pokožky 

Svaly 

Slabost svalstva je typickým symptomem u hypertyreóznych pacientů. Hypothyreózním pacient na druhé straně trpí svalovými křečemi, bolestmi, ztuhlý ale i otoky.

Střevní problémy 

Pokud trpíte hypertyreózou, možná jste si všimli, že máte nutnost chodit na velkou potřebu častěji. Na druhé straně, lidé trpící hypotyreózou mají problémy se zácpou.

Tep srdce

Hypertyreóza zvyšuje srdeční tep a způsobuje jeho bušení. Hypotyreóza na druhé straně zpomaluje jeho tep.

Změny nálad 

Pokud máte pocity úzkosti, nervozity zda se snadno rozčílíte, může to být právě hypertyreóza. Hypotyreóza na druhé straně, je zodpovědná za pocity deprese a popudlivosti.

Nepravidelné menstruace 

I hypertyreóza, i hypotyreóza vyvedou menstruační cyklus z míry.

Oteklý krk / hrdlo 

Hypertyreóza se dá najevo otokem v krku.

Problémy s pamětí 

Pokud máte potíže zapamatovat si různé věci, může to být právě hypotyreóza - lidé trpící hypertyreózou takové problémy nemívají.

Pokud máte podezření na jednu z těchto poruch, navštivte lékaře a požádejte o krevní test, takto doktor dokáže doporučit tu nejlepší léčbu pro vás.