10 faktů, které byste měli vědět o krvi: Při svém type KRVE SI NA TOTO dávejte velký pozor

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Existují 4 krevní skupiny: A, B, AB, O. S krevní skupinou se narodíme, vytvoří se již během našeho vývoje v děloze a nelze změnit.

Krevní skupiny se od sebe navzájem liší a mají své specifické vlastnosti. Přinášíme vám seznam toho, co byste o své skupině měli vědět.

Krevní skupina a výživa


Krevní skupina hraje velkou roli pokud jde o trávení a redukci hmotnosti. Strava lidí by měla být přizpůsobena krevnímu typu člověka.

Například lidé s krevní skupinou A by se měli vyhýbat masu a přejít na zeleninu, zatímco lidé se skupinou 0 potřebují více bílkovin a proto by měly do stravy zahrnout více masa a ryb.

Pokud máte krevní skupinu AB jsou pro vás plody moře a libové maso to pravé. B skupina ať si dává pozor na kuřecí a sáhne raději po hovězího.

Krevní skupina a onemocnění


Abyste předešli několika onemocněním seznamte svou krevní skupinu a její charakteristiky.

Krevní skupina a osobnost


Každá krevní skupina je svá a výrazně ovlivňuje i osobnost člověka. Lidé s krevní skupinou 0 jsou společenští, sebevědomí, kreativní a extroverti. Pokud máte A skupinu, jste spíše klidnější, důvěryhodnější a máte cit pro umění. B skupinu charakterizují cílevědomí lidé, nezávislí a silní. Pokud máte krevní skupinu AB, jste spolehliví, stydliví, ovšem starostliví.

Krevní skupina a těhotenství


Krevní skupina výrazně ovlivňuje těhotenství. Některé krevní skupiny otěhotní snadněji než jiné. Tělo žen s krevní skupinu AB produkuje méně folikulů stimulujících hormony, které umožňují snadněji otěhotnět.

Krevní skupina a snášení stresu


Každý reaguje na stres jinak. A krevní skupina výrazně ovlivňuje jeho snášení. Krevní skupina O je typická tím, že se hned rozzlobí, má vyšší hladinu adrenalinu a potřebuje více času na řešení stresových situací.


Krevní antigeny


Krevní antigeny jsou přítomny i mimo krvi. Jsou v trávicím traktu, od úst až po tlusté střevo, ale také v nose a plicích.

Krevní skupina a břicho


Víte že krevní skupina určuje, zda máte dispozici na ploché nebo velké břicho? Pokud máte A skupinu, ploché břicho je pro vás samozřejmost, dokud skupina O je náchylnější na břicho plné tuku.

Krevní skupina a manželství


Obecně se lidé berou z lásky. Pokud plánujete já dítě, měli by st vědět, že krevní skupina je v tomto směru opravdu podstatná! Lidé s A a B skupinou by své skupiny neměly míchat, protože podle RH faktoru, RH + a RH- by mělo zůstat separátně. V některých zemích se před svatbou vyžaduje testování krve.

Krevní skupina a cvičení


Skupina A je náchylnější na stres, potřebuje relax a proto by měla zvolit uklidňující cvičení. A to každý den! Jóga a meditace jsou nejlepší volbou. B typ miluje výzvy a proto volí aktivity na nalezení rovnováhy mezi tělem a duší. Tenis, horolezectví, umění je pro ně to pravé.

Krevní skupina a nouzové situace
Typ krevní skupiny je důležitá informace, a proto ji mějte stále s sebou! Vždyť stát se může cokoli.