10 důvodů proč pít každé ráno vodu s citronem

0
(0)

Dalibor , 22. 01. 2020

Citrony jsou citrusové plody, které jsou nejen bohatým zdrojem vitaminu C, ale i živin, jako je vápník a draslík.

Mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti a neutralizují naše vnitřní prostředí. To znamená, že pomáhají při překyselení organismu. Vlažná voda s citronem se považuje za dokonalý nápoj na začátek dne.

Pomáhá trávení, rozjede metabolismus, čistí organismus a krev od odpadních látek z těla. Zabraňuje problémům se zácpou a průjmem (zajišťuje dobrou funkci střev). Kvůli vysokému obsahu draslíku slouží lidem s onemocněním srdce. Je také velkým pomocníkem při snižování váhy.

1. Pozitivní účinky při hubnutí

Voda s citronem pomáhá urychlovat hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Také se prokázalo, že lidé, kteří se zaměřují při dietě na zásadité potraviny, hubnou rychleji. Pro tyto účely se doporučuje pít před jídlem sklenici s teplou vodou a citrónem.

2. Váš žaludek se vám poděkuje

Citronová šťáva společně s horkou vodou pomáhá s mnoha zažívacími problémy, jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrech produkovat žluč, která je nezbytná pro dobré trávení. Citron má vynikající detoxikační účinky. Obsahuje kyselinu citrónovou, ale když je naším tělem metaboolizovaná, nevytváří žádné kyseliny.

3. Nápověda v péči o pleť

Citron je známý pro své dezinfekční účinky, proto pomáhá řešit problémy s pletí. Pokud máte poraněnou kůži popálením, potíráním citrónové vody snížíte vznik jizev. Denní konzumace vody s citronem, která zajistí pravidelný přísun vitamínu C, omladí a prozáří pleť.

4. Pomáhá při zubní péče

Čerstvá citrónová šťáva aplikována na dásně pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Také pomáhá s problémy se špatným dechem.

5. Léčí infekci krku

Citronová voda pomáhá s bolestmi v krku. Pro intenzivní účinek si připravte stejné množství vody a citronové šťávy a tu pak opakovaně kloktejte.


6. Pomáhá při vysokém krevním tlaku

Citronová voda dělá zázraky i pro lidi se srdečními problémy. Kontroluje vysoký tlak a pomáhá k relaxaci mysli i těla, čímž redukuje stres a sklony k depresím.

7. Pomáhá s dýchacími problémy

Teplá citronová voda uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma.

8. Pomáhá léčit revmatismus

Pomáhá léčit artritidu, vyplachuje bakterie a toxiny z těla i díky častějšímu vylučování. Citronová voda udržuje naše močové cesty zdravé.

9. Snižuje horečku

Citronová voda pomáhá léčit chřipku nebo nachlazení pomocí zvýšeného pocení a posílení imunitního systému.

10. Pročistí vám vaši krev

Citronová voda funguje jako čistič krve. Je excelentním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.

👍 Tento návod je užitečný