10 domácích alternativních prostředků k potlačení vyrážek, ekzémů či psoriázy

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020

Evidujeme mnoho různých příčin způsobující zdravotní problémy jako ekzém, psoriáza nebo vyrážky. Jedná se o omocnění, která jsou velmi nepříjemná a doprovází je často například svědění kůže, suchá nebo napnutá kůže a podobně.

Takové nemoci je nutné ihned řešit. Existují sice různé léky, mastičky a krémy, ale můžete také sáhnout po přírodních alternativních prostředcích.

Existuje řada domácích alternativ, u kterých se prokázalo, že umí zmírňovat příznaky těchto nemocí. Navíc také pomáhají uklidnit kůži a pokožku.

Některé domácí prostředky pomáhají bojovat proti svědění, některé zmírňují příznaky pomocí hydratace. A pokožka je tak pružnější a zdravější. Přinášíme vám deset způsobů, jak zmírnit příznaky svědění v pohodlí domova.

Pojďme se nyní podívat na 10 alternativních prostředků, které naleznete u vás doma.

1 Změňte sprchovací návyky

Milujete teplou vodu? Dopřáváte si denně horkou sprchu, která vás krásně rozehřívá? Teplá voda působí na vaši pokožku a ta je poté suchá. Pokud máte výše zmíněné problémy, pak doporučujeme sáhnout po vlažné vodě. Rovněž využívejte jemné sprchové gely bez vůně.

loading…

Ty jsou k pokožce obvykle šetrnější. Poté tělo jemně vysušte, v žádném případě nedrhněte ručníkem. Na celé tělo aplikujte přírodní tělové máslo nebo hydratační krém bez vůně a nechejte pořádně absorbovat, než se obléknete.

2 Slaná voda

Slaná voda je účinná při léčbě mnoha problémů s pokožkou a kůží, svědivé vyrážky nejsou výjimkou. Doporučujeme v jednom šálku vody rozpustit jednu čajovou lžičku mořské soli.

Následně tento roztok přelijte do rozprašovací láhve a aplikujte přímo na postižené části vašeho těla.

3 Kokosový olej

Kokosový olej má zvlhčující a antibakteriální vlastnosti. Tento olej pomáhá v mnoha nemocích a problémech a to včetně problémů s pokožkou.

Vezměte panenský kokosový olej a natřete s ním celé své tělo. Má příjemnou vůni, která je přirozená, nikoliv přidaná, takže nebude dráždit vaší pokožku.

4 Kurkuma

Studie propojily kurkumu se snížováním zánětů, což znamená, že umí pomoci v mnoha kožních problémech, včetně psoriázy.

Kurkumin umí chránit pokožku před neutralizací volných radikálů, snižuje dobu hojení ran. Jde o skvělý antioxidant, který je obsažen v kurkumě. Chcete-li dosáhnout těchto výhod, pak se snažte konzumovat jednu čajovou lžičku kurkumy denně.

5 Banánová slupka

Možná to zní neobvykle, ale banánová slupka může pomoci značně omezit svědění, zánět a suchou pokožku. Vytvořte si zvlhčující a uklidňující masku. Jak?

Smíchejte avokádo, surový med a banánovou slupku. Vše smíchejte a studenou pastu aplikujte na postiženou pokožku.

6 Med

Surový a organický med je antimikrobiální, protizánětlivý a pomáhá léčit poškozenou pokožku. Postižená místa, která vás svědí nebo působí bolest, můžete ošetřit pomocí tenké vrstvy medu, kterou budete aplikovat na zanícenou pokožku. Následně zakryjte bandáží, moc nestahujte.

Po dvaceti až třiceti minutách sundejte obvaz a postižené místo opláchněte studenou vodou. Tento postup opakujte tak často, jak potřebujete.

7 Olivový olej

Za studena lisovaný olivový olej je dalším přírodním prostředkem, který je nabitý omega-3 mastnými kyselinami, které snižují zánět. Vyzkoušejte trochu olivového oleje, aplikujte na postižené oblasti pokožky.

Šupinovité skvrny se mohou změkčit. Jestliže psoriáza ovlivňuje pokožku hlavy, zkuste i zde olivový olej. Vetřete jej do pokožky hlavy, zabráníte tak suché pokožce. Přidejte olivový olej do své stravy, může skvěle fungovat také zevnitř.

8 Vitamín D

Studie ukazují, že vitamín D a jeho užívání může pomoci proti ekzému. Pomoci může také se závažnějším stavem ekzému, který je v korelaci s nižšími hladinami vitamínu D. Denně je dobré užívat 5000 IU vitamínu D.

9 Aloe Vera gel

Čistý gel z Aloe Vera je bohatý na protizánětlivé a hojivé sloučeniny. Tento gel poskytuje příjemný chladící pocit, který pomáhá na svědivou pokožku.

Máte-li ekzém či psoriázu, zvažte, zda nebude lepší mít doma vlastní rostlinku Aloe Vera. Z ní můžete gel využívat neustále. Čistý gel z Aloe Vera můžete najít v obchodech se zdravou výživou i v lékárnách.

10 Lněné semínko

Lněné semínko je nabito omega-3 mastnými kyselinami. Ty blokují ve vašem těle chemickou látku zvanou kyselina arachidonová, která způsobuje zánět.

Je velmi důležité si uvědomit, že lněné semínko musí být vyloupnuto, aby poskytovalo ty největší výhody. Jinak jsou malé a hladké a mohou tak projít tělem, aniž by jakkoliv účinkovali.

Lněná semínka můžete přidat do smoothie nebo s nimi posypte maso, saláty a podobně.