10 běžných druhů čajů a jejich léčivé účinky

0
(0)

Dalibor , 24. 04. 2020

Čaje jsou oblíbené nejen jako chutné nápoje na osvěžení, ale patří také mezi nejvíce používané nástroje léčby v lidové medicíně.

Dá se říci, že téměř každý čaj má nějaké léčivé účinky na lidské tělo.

Dnes si povíme o deseti druzích běžných čajů a ukážeme vám, na jaké onemocnění a zdravotní problémy se hodí nejlépe.

1. Kopřivový čaj - čistí žaludek, střeva a játra. Pomáhá léčit anémii, hemoroidy a různé typy nevolností. Je výborný i při horečkách.

2. Heřmánkový čaj - potlačuje bolesti břicha, zmírňuje příznaky rýmy chřipky a nachlazení. Je ho možné využít i jako obklady na pokožku při kožních infekcích. Působí výborně i proti nespavosti a bolestem hlavy.

3. Tymiánový čaj - zmírňuje potíže trávicích orgánů, hlavně žlučníku. Působí proti rýmě a nachlazení. Podporuje i dobrý spánek a odstraňuje špatný zápach z úst.

4. Čaj z třezalky tečkované - zvyšuje imunitu, potlačuje stres a úzkost, zlepšuje spánek, urychluje hojení ran, zlepšuje fungování trávicího systému.

5. Zelený čaj - Snižuje riziko rakoviny, předchází chorobám srdce a mozkové mrtvice, pomáhá spalovat tukové tkáně, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Také dobře posiluje imunitu.

6. Petrželový čaj - snižuje vysoký krevní tlak, působí diureticky, zmírňuje otoky končetin. Kromě toho snižuje cholesterol a pomáhá potlačovat projevy alergií.

7. Čaj z bylinky ránhoj horský - zlepšuje chuť k jídlu, potlačuje příznaky chřipky a nachlazení. Je také výborný při angíně a pomáhá léčit nemoci trávicího systému.

8. Ibiškový čaj - snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, potlačuje únavu a dodává energii během celého dne.

9. Mátový čaj - odstraňuje bolesti břicha, podporuje trávení a chuť k jídlu. Kromě toho výborně zmírňuje příznaky dýchacích onemocnění.

10. Čaj z listů bazalky - zklidňuje podrážděný žaludek, usnadňuje od příznaků chřipky, snižuje krevní cukr při cukrovce, ulevuje od bolestí kloubů při artritidě, posiluje imunitu. Ukázal se rovněž prospěšný při rozpouštění ledvinových kamenů a zmírňování stresu.

👍 Tento návod je užitečný