1 měsíc před infarktem vám tělo vyšle těchto 6 varovných signálů

4.8
(62)

Dalibor , 10. 12. 2019

Nejčastější příčinou úmrtí je v současnosti srdeční infarkt. Abyste mu vyhnuli, naučte se rozpoznávat příznaky, které mu předcházejí.

Jen za posledních pár let se počet infarktů výrazně zvýšil. Důvodem je hlavně nezdravé stravování a nezdravý životní styl vyznačující se vysokou hladinou stresu. Právě tyto faktory pak vedou k selháním srdce.

6 signálů těla

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat, abyste se vyvarovali infarktem, je změnit způsob, jakým žijete, hlavně mít méně stresu. No a druhou nejdůležitější věcí je znát signály, které jeho příchod předznamenávají. Jejich včasné rozpoznání a učinění adekvátních opatření vám může doslova zachránit život.

1. Celková tělesná slabost

Jde o jeden z nejranějších příznaků příchozího infarktu, proto buďte opatrní, pokud ho na sobě zpozorujete.

Zúžené arterie vedou ke sníženému průtoku krve a zhoršenému prokrvení těla. To pak způsobuje celkovou slabost svalů .

2. Točení hlavy a studený pot

Špatná cirkulace krve = nižší zásobení mozku krví. To následně vede k točení hlavy, závratě a návalem studeného potu. Můžete se cítit vlhko, lepkavě nebo jinak nepříliš nedobře. Ani váš mozek nebude tehdy fungovat správně. Jde o důležité příznaky, které naznačují možný srdeční infarkt v blízké budoucnosti.

3. Tlaky v hrudi

Tlak nebo bolesti v hrudníku je dalším významným signálem infarktu. Kromě toho, tlak je nejen příznakem, ale může také sám zvyšovat riziko jeho propuknutí. Bolest se obvykle šíří do jiných částí těla, jako například do ramen, zad nebo rukou.

4. Chřipka nebo nachlazení

Chřipka nebo příznaky podobné chřipce těsně před srdečním infarktem se vyskytly při množství případů. Mnoho lidí, kteří zažili infarkt tvrdí, že je na sobě zpozorovali, ale nevěnovali jim dostatečnou pozornost. Je proto dobré o nich vědět a neignorovat jejich.

5. Únava

Snížený tok krve srdcem může vyvolávat únavu. Pokud jsou vaše arterie zúženě, do srdce se dostává méně krve a bude proto muset pracovat těžší než obvykle. Když se často cítíte unavení, je čas promluvit se s lékařem.

6. Lapání po dechu

Dalším příznakem přicházejícího infarktu, zúžených arterií a zhoršeného prokrvení je lapání po dechu. Vašim plicím a svalům, které je ovládají, se nedostává dostatek krve aby správně fungovaly. Srdce a plíce pracují ve vzájemném souladu. Činnost a funkce jednoho ovlivňují i na toho druhého. Lapání po dechu tak spolu s únavou a svalovou slabostí mohou být znakem toho, že přichází srdeční infarkt.

závěr

Uvedené symptomy jsou extrémně důležité, proto je třeba si je všímat a věnovat jim pozornost. Abyste se vyhnuli této smrtelné nemoci, jakou je srdeční infarkt, zdravě se stravuje a veďte zdravý život, ve kterém stres nemá místo.