Zubařova žena mě naučila, jak odstranit zubní kámen a vybělit zuby za 4 minuty

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Takový nepříjemný jev, jako je zubní kámen, se objevuje v důsledku nesprávné nebo nepravidelné ústní hygieny nebo zhoršeného metabolismu. A ačkoli problém nepřináší mnoho nepříjemností, estetický faktor funguje.

Tmavé skvrny

Skvrny na zubech jsou nejen ošklivé, ale také plné zápachu z úst a dalších příznaků. Z těchto důvodů se doporučuje odstranit plak. Toho lze dosáhnout nejen na zubní klinice, ale také bez opuštění domova.

Někdy se návštěva lékaře z různých důvodů odkládá

Zejména v případech, kdy onemocnění nepřináší bolestivé pocity a výrazné nepohodlí. Ale zubní kámen se nalézá, co dělat dál? Je-li si člověk vědom možných následků, neuvidí mír.

Existuje mnoho moderních metod odstraňování zubního kamene ze zubů, ale lze to provést pouze v zubní ordinaci. A ačkoli tento postup netrvá dlouho, ne vždy si najde čas jít na kliniku.

Můžete použít metody tradiční medicíny

Budou však mnohem efektivnější, pokud se plaketa vytvořila velmi nedávno. Existuje několik jednoduchých a osvědčených možností pro odstranění nepříjemného a nepříjemného plaku. Spočívají v použití nejrůznějších výplachů elixíry na ústa, mechanickém čištění povrchu zubů, pečlivé péči o ústní dutinu a přechodu na tuhou stravu. Dále existuje několik lidových metod, které pomohou obnovit a udržet krásný, oslnivý úsměv.

Salát s ředkvičkami a citronem

Každý večer, po dobu jednoho týdne, nebo dokud příznaky nezmizí, jezte před spaním vitamin a očistný salát s ředkvičkami a citronem. Tyto produkty mají vlastnosti, které jemně ničí hromadění bakterií, hlenu a zbytků jídla na povrchu zubů, i když to všechno vytvořilo tvrzený kamenný povlak. Salát je vyroben takto: nakrájejte na malé kousky tvrdou ředkvičku nebo ji nastrúhejte na hrubém struhadle, přidejte citron a nakrájejte na tenké půlkruhy. Pokud je to žádoucí, můžete naplnit jakýkoli rostlinný olej.

Ořechová kůra

Kupte si v lékárně suchou ořechovou kůru a připravte si následující zázračný elixír na zuby. Nalijte 50 gramů ořechové kůry 200 mililitrů vody a vařte asi 20 minut. Tato část stačí asi na jeden den. Procedura musí být opakována několik dní, 5-6krát denně. Když kapalina vychladne, navlhčete zubní kartáček a důkladně a zároveň jemně si vyčistěte zuby, uchopte více povrchu a těžko přístupných oblastí. Doba čištění je nejméně 5 minut. Poté můžete tímto produktem vypláchnout ústa.

Voskovaná zubní nit

Zubní nit bude relevantní jak jako profylaxe, tak na začátku výskytu zubního kamene. Je lepší použít voskované - díky své tenkosti a pružnosti procházejí hustými a těžko přístupnými mezerami mezi zuby. Ale budou fungovat i jiné možnosti. Hodí se po každém jídle. Musíte jednat opatrně a jemně, abyste neporanili měkkou tkáň dásní. Čištění se provádí postupně, zub po zubu. Zvláště pečlivě je vhodné vzít na sebe vzdálené zuby, na které je nepříjemné dosáhnout pomocí zubního kartáčku.

Zubní kámen je docela běžný

Hlavními faktory, které vedou k jeho vzhledu, jsou nesprávný metabolismus solí v těle a nepravidelná péče o zuby. Abyste se chránili před potížemi a předešli komplikacím - pravidelně, jednou za 6 měsíců, musíte podstoupit preventivní prohlídku na zubní klinice. Můžete jej odstranit, a to jak v kanceláři profesionála, tak doma, ale v případě, že se plaketa objevila nedávno.