Zapomeňte na ocet a sodu: Tato věc vytáhne zažloutlou špínu a nečistoty i z knoflíků na pračce: 15 minut a září jako nové!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Triky na čištění pračky zevnitř s octem a jedlou sodou jsou vám již možná dobře známé. Víte však, jak jednoduše udržet pěkný bílý vzhled pračky zvenku? Časem mají bílé plasty tendenci zažloutnout a běžné čisticí prostředky vám bílý vzhled nenavrátíte. Takto jednoduše to však dokážete a vaše spotřebiče s bílou plastovým povlakem budou jako nové!

Postup

Naneste na vatový tampon trochu peroxidu vodíku a vytřete všechny zažloutlé části plastů, dokud zažloutnutí nezmizí. Pračka za pár minut září jako nová. Peroxid vodíku navíc dezinfikuje. Pomůže i v případě, že máte problém se zápachem, který vychází z bubnu pračky. Nalijte 2 lahvičky peroxidu vodíku do nádobky na aviváž a zapněte program na máchání, aniž byla v pračce prádlo. Zápachu se okamžitě zbavíte!

Další triky pro dokonale čistou pračku

Dokonalé vyčištění bubnu

I když si myslíte, že buben je čistý, realita může být úplně jiná. Bakterie, nečistota a dokonce i plísně mohou schovávat ve štěrbinách a na místech, na které nevidíte. Nejlepším řešením je jednou za pár měsíců vyčistit pračku pomocí praní bez prádla. Buben nechte prázdný, pračku nastavte na 60 stupňů a hoďte do bubnu dvě tablety do myčky a spusťte delší cyklus. Tablety zlikvidují bakterie a perfektně rozpustí mastnotu i tuk a usazeniny.

nepříjemný zápach

Na tento problém existuje velmi jednoduché řešení - pračku nezavírejte, ale nechte ji po praní otevřenou, aby mohl volně proudit vzduch. Díky tomu se určitě nebudete stěžovat na nepříjemný zápach a vlhkost.

Vyčistěte filtr

Filtr slouží k ochraně čerpadla v pračce. Mnohokrát se do něj dostanou kousky papírových ubrousků a dokonce i mince či jiné předměty, které do pračky nepatří. To způsobuje hromadění plísní a choroboplodných zárodků. Čištění filtru není náročné a je třeba pravidelně ho opakovat. Návod k čištění najdete ZDE .

Čištění těsnění

Díky těsnění voda nevytéká z pračky a těsnění také drží buben a vnitřní součásti zařízení na svém místě. Ale je to také další místo, které je ideálním živným prostředím pro bakterie. Neodkládejte čištění, protože čím déle budete čekat, tím těžší bude vyčistit ho. Po každém umytí nechte těsnění důkladně vyschnout a to tak, že necháte pračku otevřenou. Také ho jednou za čas omyjte octovou vodou.

Čištění zásuvky na prášek

Nejlepší je vyčistit ji starou zubním kartáčkem. Dostanete se každý koutek a nebudete se bát, že vám něco chybí. Je to nutné, protože když nalijete prášek nebo tekutinu do oblastí, které nejsou zcela čisté, vaše oblečení se nikdy dobře nevypere. Zásuvka se dá pohodlně umýt iv myčce nádobí.

Vyberte si správné produkty na praní

Nejlepší je vyčistit ji starou zubním kartáčkem. Dostanete se každý koutek a nebudete se bát, že vám něco chybí. Je to nutné, protože když nalijete prášek nebo tekutinu do oblastí, které nejsou zcela čisté, vaše oblečení se nikdy dobře nevypere. Zásuvka se dá pohodlně umýt iv myčce nádobí.

Vyberte si správné produkty na praní

V obchodech je výběr obrovský výběr produktů na praní. Množství výrobků neznamená, že každý z nich je dobrý. Zaměřte se na látky, které důkladně vyperou vaše oblečení a postarají se o stav vaší pračky. Také vždy zvažujete, co perete a při jaké teplotě - každý prací prostředek má totiž přesně určeny při jaké teplotě je vhodné jeho použití.

Nezapomeňte, že čistá pračka znamená voňavou a čistou prádlo a nižší náklady na opravu!