Zamrazte citrony, poté je nastrouhejte a zbavte se jednoduše cukrovky, rakoviny nebo i obezity! Jak správně na to?

0
(0)

Bláha Tomáš , 25. 02. 2019

Jeden z nejvíce zdravých plodů na naší planetě je zaručeně citron. Má nespočetná zdravotní výhody a díky své jedinečné chuti se nachází v mnoha pokrmech. Citron je ideální volbou pro detoxikaci těla. Ale problém je, jak získat všechny živiny a látky z citronu.

Citron

Mnoho z těchto látek je obsaženo ve slupce a buničině citronu a ta nespadá do šťávy při výrobě šťávy. Proto je jejich zmrazení, následné strouhání a stravování v této formě mnohem lepší volbou.

Co mohou dělat s tělem v citrónové slupce

  • posílit imunitní systém
  • regulovat cholesterol
  • prevenci rakoviny
  • léčí rakovinu
  • potlačují bakteriální infekce
  • snížit hladinu cukru v krvi a léčit cukrovku
  • zničí parazity

Navíc bylo prokázáno, že citronové bioflavonoidy a esenciální oleje zabraňují astmatu, potlačují záněty a odstraňují toxiny z jater a ledvin.
Mají také pozitivní účinek na snížení vysokého krevního tlaku a dokonce zmírnění nebo úplné odstranění stresu a deprese.
Přestože je známo, že citronová šťáva obsahuje velké množství vitamínu C, jeho kůra je mnohem bohatší na vitamíny – 5-10 krát!

Jak jíst citrony

Nejlepší volbou je koupit bio citrony.
Pokud tak neučiníte, měli byste je umýt dobře v teplé vodě. V ideálním případě přidejte k němu ocot, dobře vyčistěte, abyste odstranili všechny pesticidy z kůry. Potom je vysušte hadříkem.
Protože je citrónová kůra docela hořká, konzumujte je, nejprve zmrazte a pak je rozemlette všemi, včetně buničiny, pepře a kůry.
Přidejte takové nastrouhaný citron na pokrmy, smoothies, čaje, pečivo, dezerty, saláty, polévky nebo jiné pokrmy.

Rakovina

Vědci zkoumali vliv celých citronů na rakovinu před deseti lety.
Zjistili, že mohou velmi účinně eliminovat rakovinové buňky z mnoha typů rakoviny, včetně rakoviny plic, prsu a tlustého střeva.
Nejlepší věc je, že na rozdíl od takové chemoterapie se zaměřují výhradně na rakovinové buňky a neškodí zdravým.
Podle dr. Marilyn Glenville, poradkyně v oblasti výživy a odborníka na zdraví žen, citrusová kůra výrazně posiluje imunitní systém a celkové zdraví.
Oni také tvrdí, že zdravější smoothies (vyrobené smícháním celých plodů, včetně kůry) než klasické vymačkané šťávy, protože kůra obsahuje podstatně více živin.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)