Vyzkoušejte tuto zlatou pleťovou masku vlastní výroby. Pleť v 50 letech bude vypadat na 30!

0
(0)

Bláha Tomáš , 14. 02. 2019

Určitě se vám již taky stalo, že jste potkali někoho, komu se povedlo oklamat skutečný věk. Příjemný a mladistvý zevnějšek je známkou takézdravým rozumem a silnou energií. Potkat se s takovým člověkem je velmi příjemné, protože svůj život i během stáří žije naplno a je sám se sebou spokojený.

Domácí omlazení

Popis této dokonalé, ale jednoduché procedury, o níž se teď budeme nadále bavit, jsem získala jako bonus při rozhovoru se ženou, která dokázala porazit věk. Zaměstnankyni mé matky Genefě Tadeušně je již 84 let. Ale na pohled …
Vyzařuje z ní důstojnost, je štíhlá, její šedivé vlasy vypadají jako z módního salonu. A vrásky – ty ji jen šlechtí. Samozřejmě, že je má, stejně jako všechny babičky, ale její vrásky jsou tak nějak zvláštní, jemné a prakticky neviditelné. Dokázala bych dlouho popisovat její vzhled, protože ji opravdu upřímně obdivuji.
Genefa Tadeušna se nám svěřila, že začala pleťovou masku používat ještě v mládí, když jí bylo 25 let. Byla už tehdy vystudovanou zdravotní sestrou a někdo z lékařů jí poradil používat na obličej zázvor. Divné? Možná. Možná i trochu děsivé, vždyť zázvor je přece pálivý. Ale ty účinky!

Zlatá maska ze zázvoru a kurkumy

Ingredience

  • 2 polévkové lžíce čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru
  • 2 polévkové lžíce
  • 1 čajová lžička kurkumy

Příprava

Smíchej nadrobno nastrouhaný čerstvý kořen zázvoru s medem a kurkumou. Nanes na svůj obličej a nech působit 10 minut. Je možné, že maska bude trošku pálit, to je v pořádku, má mít zahřívací účinek. Právě díky jejímu hřejivému účinku dochází ke zlepšení cirkulace krve a vyhlazení vrásek!
Smyjte zlatou masku teplou vodou. Pokud máš možnost, opláchni si po každé takové masce obličej šťávou z granátového jablka.

Granátová jablka totiž obsahují neuvěřitelné množství antioxidantů a ovocných kyselin, proto bude pokožka po každém takovém opláchnutí nádherně jemná.
To samozřejmě není povinné, jde spíše o takový dodatečný krok zesilující účinek zázvoru a kurkumy. Šťávu z granátových jablek vždy používej čerstvou, nejlépe si ji sama vyrob z menšího množství granátových zrníček a ihned spotřebuj.
Omlazení v domácích podmínkách je možné bez složitých kosmetických procedur a předražených přípravků! Pojďme se podrobněji podívat na to, proč jsou jednotlivé ingredience zlaté masky tak účinné a jak působí na pokožku.

Kurkuma

Kurkuma obsahuje kyselinu askorbovou. Díky jejímu účinku na pokožku dochází k aktivní tvorbě kolagenu. Kurkuma dále obsahuje niacin, který napomáhá regeneraci poškozených buněk kůže.
Kurkuma zesvětluje! Je to paradox, ale prášek výrazně žluté barvy dokáže vybělit dokonce pigmentové skvrny, zužuje póry a zanechává pokožku sametově hladkou. Pokud máš obavy, že kurkuma zanechá na tvém obličeji žluté skvrny, otři si po smytí masky obličej vatovým tamponem namočeným v citronové šťávě, která odstraní možný zbytkový žlutý nádech.
Jakékoliv žluté zabarvení lze odstranit i šťávou z granátového jablka, o níž jsme psali výše. Kromě toho se doporučuje dělat zázvorovou masku nejlépe večer. V takovém případě už ráno na obličeji na sto procent nebudou patrné žádné stopy po kurkumě.

Zázvor

Zázvor navrací pokožce elasticitu a tonus. Při kontaktu s kůží ji zázvor jakoby probouzí ze sna, stimuluje totiž cirkulaci krve i v těch nejhlubších vrstvách pokožky. Díky tomu se odstín obličeje stává zdravější a světlejší, pokožka začíná zářit. Ochablost mizí, dochází k vyhlazování drobných a také hlubších vrásek.
Zázvor obohacuje pokožku o důležité vitamíny a zlepšuje její obranné schopnosti. Pokožka pak nereaguje natolik citlivě na kolísání teploty a další vnější podněty. Při pravidelné aplikaci totiž dochází ke zlepšení její bariérové funkce.
Pokud máš suchou pokožku, nemusíš mít strach, že ji pálivý zázvor ještě více vysuší. Naopak, zázvor pomůže hydratovat pokožku do hloubky a obohatí ji o užitečné mikroelementy.

Med

Med, který je také součástí dané masky, zde není v žádném případě jen do počtu. Obsahuje totiž polyfenoly zpomalující okysličovací procesy v buňkách, zastavující stárnutí a také zinek zpomalující stárnutí a odstraňující jakékoliv záněty.
Med v kombinaci se zázvorem a kurkumou pomůže nejenom zesvětlit, ale i omladit pokožku, zároveň také odstranit její možná poškození. Například drobné jizvy a šrámy.
Omlazení obličeje v domácích podmínkách má velké množství vedlejších plusů! Jedním z nich je řídnutí ochlupení na obličeji a chloupků nad horním rtem. Zázvor to opravdu dokáže, jeho spalující síla zničí vlasové cibulky, které jsou na obličeji naprosto zbytečné.

Za jak dlouho bude patrný účinek?

Už po první aplikaci. A to si nedělám legraci! Ihned po umytí masky si mnohé ženy všimnou, že jejich obličej je jakoby znovuzrozený, pokožka vypjatější, pružnější. Po třetí aplikaci již začínají regenerační procesy v hlubokých vrstvách pokožky a dochází k postupnému mizení vrásek.

Jak často masku používat?

Třikrát týdně. To je optimální počet procedur. Pokud tedy budete aplikovat masku přesně třikrát, bude její účinek očividný. Přitom si pokožka stihne odpočinout a zregenerovat se, protože mezi aplikacemi budou potřebné přestávky.

V jakých případech nelze masku aplikovat?

Pokud máš na pokožce otevřené ranky, nebo je kůže jakkoli poškozená. V takovém případě masku nepoužívej, zázvor ve složení masky by tě velmi pálil.

V jakém věku lze aplikovat zlatou masku?

Maska je vhodná pro ženy jakéhokoliv věku, čím dříve ji začnou používat, tím lépe. Pokud s maskou domácí výroby začna zralejší žena, všimne si jejího účinku dříve, protože čas už na jejím obličeji zanechal své stopy. Nicméně i mladší ženy budou spokojeny s tonizačním, hydratačním a zesvětlujícím účinkem masky.
Maska je ideální pro ženy jakéhokoliv typu pleti, protože na každý typ pleti má svůj vlastní léčebný účinek.

V jakou denní dobu masku aplikovat?

Nejlepší je večer. Vlivem zázvoru se kůže rozpaří, proto je dobré po její aplikaci a smytí již nevycházet ven, zvlášť v chladném ročním období. Večer je také ideální proto, že po kúře přírodního omlazení se už nemusíte malovat a nanášet na pleť make-up.

Kdy masku nelze používat?

Pokud je tvá pokožka přecitlivělá, můžeš dobu působení masky zkrátit, například jen na 5 minut. Účinek se i tak dostaví. Nicméně toto doporučení platí jen tehdy, pokud je tvá pokožka opravdu přecitlivělá, v ostatních případech zkracovat dobu působení masky nemá smysl.
Pokud trpíš na rozšířené žilky, je lepší dobu působení masky také zkrátit. A to i přesto, že některé ženy poukazují na to, že při pravidelné aplikaci masky zázvor díky své schopnosti posilovat cévy naopak přispívá k vymizení rozšířených žilek.

Neobarví zlatá maska domácí výroby mou pokožku do žluta?

Ne, neobarví. V receptu je uvedeno ideální množství kurkumy, které má blahodárný účinek na pleť, ale přitom ji neobarví. Pokud máš velmi světlou pokožku, můžeš si po aplikaci masky všimnout lehkého žlutého nádechu, ten ale po smytí masky rychle zmizí. Případně pomůže také očištění pleti vatovým tamponem namočeným v citronové šťávě nebo ve šťávě z granátového jablka.

Vyzkoušej tuto masku domácí výroby třeba jen jednou a uvidíš, že se staneš její fanynkou na dlouhá léta! Přeji ti mládí v duši a těle, a hlavně pevné zdraví. Nezapomeň ukázat tento článek kamarádkám.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)