Vlašské ořechy po ruce jsou skvělým trikem pro zdraví

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Možná jste nečekali, že takovou publikaci najdete na kulinářském webu, protože dnes nebudeme nabízet recepty, ale budeme se zabývat záležitostmi duše s využitím jednoho užitečného daru přírody - vlašských ořechů. Rádi bychom, aby naše oblíbené hospodyňky nejen dobře vařily, ale také byly šťastné a v dobré náladě - pak bude jídlo i chutnější.

Noste je stále u sebe

Východní medicína radí nosit pár vlašských ořechů stále u sebe, abyste si v pravou chvíli masírováním dlaní uvolnili nervové napětí. Bohužel jsme ve stresu poměrně často, ale málokdy podnikáme kroky, abychom se s ním vypořádali.

Jak se zbavit stresu za 2 minuty

Na dlaních se nacházejí aktivní body zodpovědné za vnitřní orgány. Jejich stisknutím se můžete zbavit různých nemocí a dokonce i zhubnout!

Pro rychlou relaxaci:

  • Vezměte do každé dlaně 2 ořechy a dělejte s nimi krouživé pohyby.
  • Přiložte ořech na aktivní bod na vnitřní straně zápěstí v prohlubni mezi šlachami, lehce jej přitiskněte do dlaně druhé ruky a provádějte krouživé pohyby ořechem.
  • Druhou rukou lehce masírujte konečky malíčků.

Účinnost tohoto cvičení spočívá podle východní medicíny v tom, že duševní stav neovládá hlava, ale vnitřní orgány. Například energie se skrývá v plicích, mysl v srdci, duch v játrech, vůle ve slezině a snaha dosáhnout cíle v ledvinách.

Masáž ořechů může být skutečným únikem ve stresové situaci. Stojí za to najít si pár minut na to, abyste si odpočinuli od každodenního shonu a věnovali pozornost svému duševnímu stavu. Pár oříšků v kabelce vám v tom pomůže.

Zdroj: sovkusom.ru