Už mi ani nenapadne vyvářet utěrky: Tuto fintu mi poradila paní kuchařka ze školy. Kdo nezkusí, neuvěří!

0
(0)

Dalibor , 17. 06. 2024

Chci se s vámi podělit o perfektní domácí zlepšovák, jak vyprat všechny utěrky bez vyváření a zbytečných starostí. Poradila mi to švagrová - kuchařka ze školy a já si to neumím vynachválit. Možná vám to bude nejspíš znít zvláštně, jakož i mně, ale když se odhodláte vyzkoušet, určitě nebudete litovat, je to paráda! Zmizí mastnota a i odolné skvrny a víte co je nejlepší, vyčistilo mi to i pračku.

Nevyvařujte utěrky, toto je mnohem lepší - odzkoušené!

Takže, utěrky peru jako každé jiné kusy prádla. Nedávám je ani odmočit. Dám do pračky a vnodím dovnitř úplně obyčejnou tabletu do myčky - zavřu a peru. Je to malé kouzlo, co prášek na praní nikdy nezvládok, tableta zvládla hned. Utěrky odmaštěné, čisté a bez fleků. Odkdy jsem zkusila, dělám to jen takto. Dokonce, peru takto i muži pracovní montérky - nikdy je neměl takto dokonale čisté, zkuste, je to perfektní věc.

Nevyvaruje už léta, zkusila jsem trik s práškem do pečiva, který jsem našla tu a velmi mě překvapil výsledek. Dám klasicky prach na praní, 1 balíček prášku do pečiva. Uvidíte, že utěrky budou jen-tak zářit. Dokonce se na to dala i moje máma a ta celý život utěrky vyvařila.

Používám prášek do umývačky nebo rovnou tablety do myčky.

Krásně to vypere. Ale nedávám to jen na utěrky, i na záclony a bílé prádlo. Jsem spokojená s výsledkem. A sem tam hodím do pračky a nechám při navíc teplotě naprázdno vyprat. Prášku se vyčistí.

Já používám i když peru sportovní oblečení pro syna na tréninky.

Umývačková tableta se mi osvědčila navíc. Leštidlem do myčky zkuste umýt okna a sprchový kout - nic tak nefunguje, je to opravdu úžasný lesk.

Já jsem staré utěrky zachránila takto - do rendlíku horkou vodu, do vody 1 tabletu a prané jsem trochu v rukou a nechala máčet, dokud voda nevystydla. Jelikož byly utěrky velmi znečištěné, dala jednu tabletu i do pračky - tablety mají bělicí účinek a já je používám na bílé prádlo namísto chlorového bělidla. Navíc, má to ještě jeden skvělý efekt - tablety rozpustí usazený tuk v pračce a perfektně ji tak vyčistí a zbaví zápachu. Já, když čistím pračku tak udělám jednoduše to, že do ní dám 2 tablety, zapnu nejdelší cyklus na 90 stupňů a je to. Doporučuji, mám odzkoušené!