--> --> Uvařila jsem jablko s bobkovým listem a už jsem nepotřebovala kupovat drahé léky z lékárny - iRecept

Uvařila jsem jablko s bobkovým listem a už jsem nepotřebovala kupovat drahé léky z lékárny

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024
-->

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou sílu.

-->

Bobkový list

Využívá zejména k dochucování různých omáček a polévek. Dokáže však mnohem více. V kombinaci s jablkem zlepšuje zrak, snižuje zánět a zmírňuje bolest .

Pravidelná konzumace tohoto nápoje zmírňuje zánět kloubů, reguluje krevní oběh, pomáhá při migréně, posiluje imunitní systém a pomáhá bojovat s nemocí dýchacích cest. Jablko obsahuje antioxidanty s protizánětlivým účinkem a tento čaj je také bohatý na vitamín C, proto je výborný i při chřipce a nachlazení.

Díky rozpustné vláknině pektin, která se nachází ve slupce, velmi účinně snižuje špatný cholesterol. Proto by se jablko nemělo loupat.

Studie provedená University of Medical Sciences v Íránu zjistila, že bobkový list pomáhá snižovat množství tuku v těle a léčí ledvinové kameny.

Tento nápoj je vhodný i pro diabetiky a jako prevence proti cukrovce , protože reguluje hladinu cukru v krvi.

Další výhodou tohoto nápoje je i to, že zpomaluje stárnutí buněk. Velmi prospěšný je na astma, zanícené průdušky a také zlepšuje funkci mozku.

Příprava nápoje

Bobkový list používejte vždy sušený, protože čerstvé listy mohou být toxické.

-->

Potřebujeme:

  • 3 bobkové listy
  • 1 jablko
  • 1 l vody

volitelné:

  • skořice a med

Postup

Jako první si důkladně omyjte jablko. Potom ho rozřízneme na 4 části a odstraníme jádřinec. Nakrájíme na menší kousky. Vodu nalijeme do hrnce a necháme sevřít. Pak přidáme bobkový list, skořici a povaříme 5 minut. Nakonec přidáme jablko, odstavíme z plotny a necháme pod pokličkou 10 minut. Hotový nápoj přeceďte přes sítko, přidejte med a pijte ráno nalačno nebo večer před spaním. Nikdy však ne déle než 2 týdny, pak si musíte dát přestávku.

-->

Video návod

-->