Tvoří se vám vyrážky na krku nebo za uchem? Podívejte se, co znamenají a jak je jednoduše odstranit

0
(0)

Dalibor , 03. 06. 2024

Vyrážka na těle trápí asi každého z nás. Většina z nich bývá relativně neškodná.

Neškodná je hrudka, která se náhle objeví na zadní straně krku, na zádech nebo za uchem. Jedná se o typ cysty nazývaných epidermoidné cysty, které se liší od semenných odrůd. Sebaceózne cysty se vyvíjejí díky mazové žlázy, které změkčují vlasy a pokožku.

Máte hrudku okolo krku nebo za uchem?

Přestože epidermoidné cysty nepotřebují léčbu, většina lidí pravděpodobně bude chtít je odstranit, protože jsou neatraktivní a mohou vést k infekci. Odstranění těchto druhů cyst je jednodušší než zacházení s jinými typy onemocnění, protože je možné je eliminovat pomocí přirozených metod.

Zde jsou některé přírodní věci, které můžete použít k odstranění epidermoidní cysty.

Jablečný moštových ocet

Jablečný ocet je vynikající produkt k léčbě široké škály onemocnění. Obsahuje léčebné vlastnosti a chrání vás před škodlivými bakteriemi. Aplikujte ocet přímo na cysty a přilepte ji na ochranu. Doporučuje se to každý den po dobu jednoho týdne, dokud na cystu nevytvoří tvrdou vrstvu kůže. Potom odstraňte pevnou vrstvu a potom vytáhněte cysty. Znovu aplikujte jablečný ocet ještě po dobu jednoho týdne.

Pampeliška

Použijte čajovou lžičku směsi pampelišky. Přidejte do vody a vařte asi 45 minut. Potom namočte směs a pijte ji nebo přiložte přímo na cysty. Opakujte čtyřikrát denně.

Aloe Vera

Potřete aloe vera přímo do cysty. Pomůže jí to odstranit co nejdříve. Můžete také pít gel z aloe vera k odstranění cyst.

Mléko

Namočte sáček do mléka a vložte kapsa přímo na cysty přes noci. Mléko sníží velikost kuželů.

Med

Směs medu, banánu a pšeničné trávy je také dobrou mastí na aplikaci na cysty, která ji redukuje a odstraňuje. Po nanesení kombinace zakryjte cystu s bandáží a nechte ji přes noc.

Ricinový olej

Naneste přímo do cysty a zakryjte horkou hadříkem. Dělejte to pravidelně, dokud neuvidíte výsledky.