Triky jak se doma zbavit otravného hmyzu. Stačí směs rozmístit v domě. Komáři a mouchy už nebudou otravovat

4.2
(56)

Dalibor , 18. 06. 2024

Dobré počasí má pouze jednu nevýhodu a to jsou komáři, mouchy a různé druhy hmyzu. V létě si nemůžeme zavřít okna na celý den, a proto vymýšlíme všelijaké způsoby jak udržet hmyz mimo domov.

Namísto krátkodobých a škodlivých přípravků si můžeme připravit neškodlivé přírodní přípravky, které jsou i mnohem levnější!

Ocet, nebo jablečný ocet

Oba jsou účinné, pokud ocet vylijeme na plech a položíme někde v bytě na zem. Zabírá i proti mravencům, pokud natřeme zárubně a rámy oken.

Citrony a hřebíček

Není jen účinný proti hmyzu, ale i dekorativní prvek a krásně voní. Překrojíme citron a napícháme do něj hřebíček. Umístíme do středu místnosti.

Ořechový list

Odpuzuje mouchy i mravenců. Do misky s vodou nakrájíme listy z ořechu a problém máte vyřešen.

Bazalka

Nemusí se používat pouze při přípravě jídel, když si bazalku zasadíte do oken, žádný hmyz tě nebude otravovat.

Hřebíček

Stačí když si hřebíček namelete a položíte do misky kdekoli v bytě.

Otravné mouchy a komáři se pomalu ale jistě probouzí k životu. Poradíme vám, jak si užít pobyt venku, aniž vám znepříjemňovali život. Je to překvapivě jednoduché a velmi účinné!

Potřebujeme:

  • Rostlinný olej
  • Ocet (9%)
  • Mátový šampon na vlasy

Postup:

Všechny přísady ve stejném poměru smícháme a přelijeme do láhve s rozprašovačem. Získáme bílou emulzi, která nám vydrží celou sezónu.

Jak používat? Jednoduše nastříkejte velmi malé množství na odhalené části na těle. Nyní můžete zapomenout na otravné bzučení kolem uší a bolestivé štípance. Mouchám a komárům už nebudete chutnat, právě naopak, už z dálky se vám vyhnou.🙂