Triky babiček na využití kaštanů od domácnosti po úlevu od bolesti. Na tyhle staré rady se již zapomnělo.

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Starším lidem postupně s věkem slábne jemná motorika , přichází ztuhlost kloubů, problémy s hybností, záněty a slabost kloubů .

Využití kaštanů

Babičky si žmolkování a mačkáním kaštanů dokázali intuitivně procvičovat ruce tak, aby předešli bolestivým problémům, jakými je například velmi nepříjemný syndrom karpálního tunelu.

Takto jednoduše a zcela intuitivně tak udržovali své ruce v kondici. Jde také o specifický tvar kaštanů, který je “fyziologicky” velmi příjemný a doslova působí terapeuticky .

Navíc tento pohyb má moc uklidňovat mysl a odstraňovat stres, pokud máte před sebou náročné vystoupení nebo setkání, dejte si do kapsy 2-3 kaštany a uvidíte sami.

Kaštany proti bolesti nohou

Kaštany slouží i jako pomoc při bolavých nohou . Povlečení polštáře v prům 40 x 40 třeba naplnit do poloviny usušení kaštany. Otvor třeba zašít a naplněnou povlečení odložit na suché místo.

Připravené pytlík si položte na zem a naboso si po něm postúpajte. Za toto rozhodnutí se vám vaše nohy poděkují. Prokrví se a promasírují se reflexní zóny.

V případě, že vás pobolívá záda, sáček jednoduše zahřejte v troubě nebo na radiátoru a položte ho na postižené místo.

Další méně známé využití kaštanů

Zubní prášek

Prášek vyrobený z kaštanů je vynikajícím pomocníkem při bělení zubů a posilování dásní.

Odstraňte z kaštanů hnědou kůži, bílé vnitřek rozemelte na prášek a přírodní prostředek pro ústní hygienu je na světě.

Lázně

Při této alternativě využijete výše zmíněný prášek. Jednu polévkovou lžíci prášku zalijete 0,5 litrem vody a nechte na noc odstát.

Druhý den tekutinu uvařte a horký přípravek přidejte do koupele. Tato zázračná přísada zlepšuje prokrvení pokožky a omlazuje ji.

Praní

Prášek z jírovce je ideální i na praní prádla. Působí totiž jako mýdlo.

Má slabou příjemnou vůni a je šetrný k vašim rukám.

Využití kaštanů pro krásu těla

Na mytí vlasů

Budete překvapeni, ale jen měsíc užívání prášku z kaštanů znormalizuje vaše mazové žlázy a zcela zastaví vypadávání vlasů a

dokonce podpoří jejich růst!

Na obličej

Smíchejte 2 lžíce kaštanového prášku s malým množstvím vody, aby vznikla řídká kaše, kterou pak aplikujte na kůži a nechte 10 minut působit. Poté důkladně omyjte teplou vodou.

Pro duši

Prášek z kaštanů je vhodný nejen pro čištění zubů, mytí vlasů, či praní, ale dokonce ve formě gelu je vhodný i pro duši. Přidejte prášek do vašeho koupele a přidejte několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Ještě další využití kaštanů

Na konzumaci

Konzumovat možná pouze jedlé druhy kaštanu. Vynikající jsou smažené, pečené, ale i mleté ​​přidány do koláčů a dokonce kaštany někdo používá i jako náhradu kávy.

V boji proti mšicím

10 lžic prášku z jírovce dejte do stejného množství vody a vařte asi 20 minut. Po vychladnutí dejte přípravek do láhve s rozprašovačem a aplikujte na postižená místa.

Na masáž

Jírovec – nejcennější surovina na výrobu masážních směsí. Užitečné zejména pro ty, kteří trpí křečovými žilami či artritidou.

Na boj proti molům

Sáčky s kaštany rozmístěte ve skříních a moli se jim doslova vyhnou. Nezapomeňte pár kaštanů dát i do kuchyňských skříněk!