Trik našich babiček na nachlazení

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Prakticky každý den se setkáváme s kýcháním a kašláním a existuje riziko, že se brzy objeví příznaky nachlazení. Bolest v krku, bolest hlavy, kašel... Podle doktorů začíná nachlazení již v září nebo říjnu a končí v březnu nebo dubnu. Ve skutečnosti s ním můžete během tohoto období bojovat dvakrát nebo dokonce třikrát.

Přírodní léky jsou šetrnější a účinější než ty chemické

V tomto článku se dozvíte lidové recepty proti nachlazení. Přírodní produkty jsou pro vaše tělo šetrnější než léky z lékárny, které obsahují velké množství chemických látek.

Léčba nachlazení v domácím prostředí

Příroda to zařídila tak, že v sobě máme silný mechanismus - imunitní systém, který nás chrání před všemi druhy nemocí. Pokud jste nachlazení, nezasahujte do něj, abyste zbytečně nenarušili normální fungování svého imunitního systému.

Když se teplota zvýší, mnozí z nás se okamžitě vrhnou na její snížení, což je velká chyba. Je to proto, že tělo zvyšuje teplotu, aby zničilo bakterie a viry, takže musíme nechat imunitní systém pracovat. Zakročte pouze v případě, že teplota stoupne na 38 stupňů a dále stoupá. Podobně je kašel obrannou reakcí těla, které se snaží vyčistit dýchací cesty od hlenů. Při kašli se tělo zbavuje mikrobů ve slinách. Kašel by se proto měl léčit pouze tehdy, pokud přetrvává několik dní.

Základ je pitný režim

Doporučuje se pít hodně tekutin, které pomáhají odstraňovat hleny a rozšiřovat cévy, což zlepšuje krevní oběh.

Do těla je lepší dostat přírodní léky. Při nachlazení se doporučuje pít teplý zázvorový čaj s citronem a medem.
Horký čaj obsahuje třísloviny - látky, které pomáhají vázat a odstraňovat hlen. Enzymy obsažené v medu bojují proti škodlivým bakteriím. Citron, bohatý na vitamin C, má antiseptické účinky.

Máte-li doma maliny (nejlépe čerstvé, ale pomáhá i džem), lékaři je doporučují jíst při nachlazení. Maliny obsahují kyselinu salicylovou, která tlumí záněty a zabraňuje pronikání patogenních mikroorganismů do těla.

Recept na domácí lék proti nachlazení od babičky

Ingredience:

  • 250 ml mléka
  • 1 lžička másla
  • 1 čajová lžička medu
  • 1 žloutek
  • ¼ lžičky jedlé sody

Postup:

1. Mléko přiveďte k varu a nechte vychladnout. Přidejte med a máslo. Dobře promíchejte.

2. Do mléčné směsi přidejte sodu a žloutky a dobře promíchejte.

3. Pokud chcete, můžete přidat 1 lžičku brandy.

4. Užívá se 50 ml tohoto "sirupu" denně před spaním. Úlevu pocítíte hned druhý den.

Zdroj: mysmezeny.sk