--> --> Trik jak se zbavit oparu za jednu noc - iRecept

Trik jak se zbavit oparu za jednu noc

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024
-->

Infekce herpesem je spojena s pálením a svěděním, což je obvykle počáteční příznak. Důvodem je podráždění smyslových nervů. Poté následuje vznik herpetických puchýřů, které vytečou v podobě prasklin.

V této fázi je onemocnění infekční

Puchýře se u jednotlivých osob liší, ale obvykle během několika dní zmizí a na jejich místě zůstane pomalu se hojící jizva. Ta se hojí nejdéle, ale v této fázi již není infekční.

Na jejich vzniku se může podílet mnoho faktorů. Stres, problémy v práci, v rodině nebo ve vztazích, únava nebo vyčerpání, vystavení silnému slunečnímu záření nebo ultrafialovému záření, jiné infekce, těhotenství, menstruace, zubní ošetření, žaludeční potíže, zápal plic - to vše může být spouštěčem.

Často za to mohou psychologické faktory

Infekční horečnatá onemocnění, klimatické změny a hormonální změny dávají virům možnost migrovat z nervových kořenů na povrch kůže prostřednictvím nervových svazků.

Opakované výskyty oparů v oblasti genitálií jsou často způsobeny psychologickými faktory: odcizením od sexuálních vztahů nebo partnerů nebo častým střídáním partnerů.

Abyste tomu zabránili, vyhněte se kontaktu s kůží nebo sexuálnímu styku, dokud se puchýře nezahojí. Nesdílejte kapesníky a ručníky s ostatními.

Zde je lék!

Přestože existuje mnoho léků na prevenci oparu, ukážeme vám metodu zubní pasty! Stačí, když na malý kousek vaty vymačkáte trochu zubní pasty a potřete jí postižený opar.

Nechte ji působit 2 hodiny, poté ji smyjte vlažnou vodou a postup zopakujte. Pokračujte, dokud herpes nezmizí.

Ve většině případů platí, že pokud si opar včas ošetříte, druhý den po něm nebude ani památky!

Zdroj: tudasfaja.com

-->