Trik jak mít okamžitě měkké máslo k roztírání

0
(0)

Dalibor , 25. 10. 2022

Nezavíráme máslo do sklenice jen proto, že ho chceme uchovat dlouhodobě čerstvé. Díky tomuto triku je máslo měkké a připravené k okamžitému rozetření. Díky tomu vyřešíte jeden z častých problémů, se kterými se ráno potýkáte. Máslo vyndáte z lednice, ale je velmi tvrdé. Deset minut před snídaní nemusíte přemýšlet o tom, že byste si ji měli vyndat. Za chvíli se dozvíte, jak ho snadno a jednoduše změkčit.

Stačí obyčejná sklenice a voda

Co je potřeba? Libovolná sklenice dostatečně velká na to, aby se do ní vešlo máslo. Pak už jen stačí naplnit sklenici vodou. Důležité je, aby to byla teplá nebo horká voda. Můžete ji naplnit přímo z dřezu nebo použít horkou vodu, která zůstala v konvici po přípravě kávy nebo čaje.

Jak na to?

Jako první si vezměte sklenici a nalijte do ní teplou vodu. Na několik desítek sekund ji nechte ve sklenici, aby se důkladně zahřála. Mezitím můžete vyndat máslo z lednice. Po vyjmutí z obalu ho položte na talíř. V tomto okamžiku vezměte sklenici a vylijte z ní vodu do dřezu.

Nadešel jedinečný okamžik. Vezměte sklenici a vložte do ní máslo. Nechte ho takto působit asi minutu. Pak sklenici zvedněte, vezměte příborový nůž a krájejte. Uvidíte, jak bude máslo dokonale měkké a jak snadno z něj můžete ukrojit kousek.

Jak je to ve skutečnosti možné?

Je to jednoduché. Poklepáním na máslo teplou sklenicí výrazně zvýšíte teplotu uvnitř sklenice. Nikam neutekla a začala působit na máslo, které v důsledku toho začalo velmi dobře a rychle měknout. Tento trik se může hodit vždy, když si chcete dopřát pečivo s oblíbeným máslem a nechcete myslet na to, aby změklo, nebo se nechcete pouštět do boje. Jakmile to vyzkoušíte, bude pro vás ráno mnohem snazší.

Zdroj: svetkreativity.cz

👍 Tento návod je užitečný