Toto je důvod proč byste měli močit ve sprše. Příroda vám poděkuje

0
(0)

Dalibor , 21. 06. 2024

Diskuse o „záchodovém“ tématu je samozřejmě vždy trapná. Je však třeba věnovat zvláštní pozornost například některým vlastnostem moči. Je jen užitečné a nutné o tom vědět.

1. Močení ve sprše

Proč? Důvodem je ekologie. Podle některých odhadů každý z nás spotřebuje asi 15 litrů vody denně a spláchne stolici do záchodu. Takový výdaj má velmi špatný vliv na stav naší ekologie. Pokud ale půjdete do sprchy „v malém“, voda půjde několikrát méně.

2. Dezinfekce

Samozřejmě v dnešní době existují příjemnější způsoby dezinfekce ran. Na procházce nebo během spontánní dovolené v lese nebo v horách, kdy lékárnička není po ruce, však může mnoho dezinfekčních prostředků nahradit moč.

3. Péče o pleť

Před několika staletími byla moč aktivně používána jako prostředek v boji proti kožním chorobám. Zdraví lidé to navíc mohou také použít - nažloutlá průhledná kapalina dá šanci mnoha drahým zvlhčovačům. Nejlepší je aplikovat ranní moč na obličej a poté ji nechat působit několik hodin. Podívejte se na efekt sami!

Moč po aplikaci na pokožku obvykle nevydává nepříjemný zápach.

Ale pro každý případ je lepší nepoužívat to v den, kdy máte důležitou schůzku.

4. Houba

Pokud najednou na nohou objevíte malou plísni, použijte obklad na moč.

Při pravidelném opakování postupu se výsledek projeví za několik týdnů. Stojí za zmínku, že pokud máte vážnou houbu na nohou, je nejlepší navštívit lékaře. Mnoho našich předků a dokonce i prarodičů vědělo o těchto vlastnostech. Jakkoli to může znít divně, stojí za to to vzít na vědomí!