Tento trik mojí tchyně vám ušetří spoustu peněz a WC bude příjemně vonět i bez drahých osvěžovačů!

0
(0)

Dalibor , 16. 05. 2024

O tomto nápadu mi řekla moje tchyně a doporučuji to každému. Možná byste nevěřili, jak výborně se dá zubní pasta využít i za jiným účelem, než jen na mytí zubů. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují mít na WC svěží vůni a investujete do různých osvěžovačů do záchodů, zbystřete pozornost. Tento trik vám ušetří spoustu peněz.

Vezměte si obyčejnou mentolovou zubní pastu (klidně sáhněte po té nejlevnější) a proveďte pomocí hrubší jehly do tuby pár dírek.

Pak ji vložte do splachovací nádržky a spláchněte. Při splachování se bude pasta z tuby postupně uvolňovat a WC bude díky ní příjemně vonět. Jedna tuba zubní pasty vám při tomto použití vydrží i 3 měsíce. Co je mnohem déle, než vydrží běžné záchodové osvěžovače.

Další využití zubní pasty

Oživí vaše stříbro

Pokud se na vašich stříbrných špercích objevily tmavé skvrny, na jejich odstranění nepotřebujete žádné speciální přípravky. Stačí vám obyčejná zubní pasta a měkká zubní kartáček. Naneste na povrch, jemně rozetřete a setřete. Budou jako nové.

Už žádné zamlžené světlomety

Vezměte zubní pastu - ideální tu na bělení zubů - naneste na houbu a roztírejte po celém povrchu světlometů. Rozdíl uvidíte, jakmile pastu setřete.

Klávesy na starém klavíru

Zažloutlé klávesy na starém klavíru mohou opět zářit jasnou bílou barvou. Opatrně jemným hadříkem rozetřete po povrchu. Funguje to skvěle!

Připálená žehlička

Nejdříve se snažíme ještě za tepla odstranit co možná nejvíce připálené plochy (například špachtličkou). Potom na suchý hadr naneseme zubní pastu a krouživými pohyby přecházíme po připálení povrchu žehličky. Tato metoda funguje výborně v případě nerezaví povrchů a v případě, že se nejedná o starší odolné připáleniny. Pak stačí zbytky pasty jednoduše umýt pod studenou vodou.

Na poškrábaný displej

Ano, malé množství zubní pasty vám může skutečně pomoci odstranit drobné škrábance. Ujistěte se však, že máte doma klasickou zubní pastu a ne gely či přípravky na čištění chrupu.

Naneste malé množství pasty na poškozené místo a vatovým tamponem nebo hadříkem s mikrovlákny roztírejte pastu po těchto místech krouživými pohyby, dokud škrábance přestanou být viditelné. Potom čistým tamponem nebo navlhčeným hadříkem odstraňte zbytky pasty z displeje a rozdíl byste měli vidět okamžitě.

Bílé podrážky na teniskách

I po celých měsících používání mohou podrážky vypadat opět krásné a budou zářit. Naneste na bílý povrch zubní partu a roztírejte po celé ploše (ideálně pomocí zubního kartáčku) potom omyjeme čistým hadříkem.

Mlžení potápěčských brýlí

Před tím, než se půjdete do vody jejich skla jednoduše přetřete zubní pastou. Na povrchu se tak vytvoří neviditelná ochranná vrstva, která zabrání mlžení při dalším ponoru.

Kruhy od sklenic na dřevěném nábytku

Odstraníte je jednoduše pomocí zubní pasty. Naneste, přetřete a pastu odstraňte čistým hadříkem. Kruhy budou pryč.

Skvrny od inkoustu

Objevily se vám například na čerstvě vyprané košili? Než ji opět hodíte do pračky, aplikujte na toto místo zubní pastu a pokuste se co nejvíce jej pomocí pasty vyčistit. Potom setřete vlhkým hadříkem a vyperte jako obvykle.

Štípance zmizí během noci

Otravný hmyz na vaší kůži nezanechá žádnou červenou stopu. Hned, jak je to možné, naneste si na štípnutí místo místo. Do rána červené flíčky zmizí. Navíc pasta zabrání tomu, aby místo svrbelo, pálilo a jinak vám znepříjemňovalo život.

Vyrážka na obličeji

Stejně pasta funguje i na vyrážky na obličeji. Pasta jejich vysuší a oni rychleji zmizí.

Termosky zbaví zápachu

Do termosky stačí nalít horkou vodu, přidejte zubní pastu, zavřete a párkrát zatřeste. Zápach zmizí a termosku můžete opět používat.