Tělo vás upozorní na příchod infarktu až měsíc předem. Tyto varovné signály vám můžou zachránit život a zabránit ochrnutí

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2024

Cévní mozková příhoda je obrovským strašákem lidstva a jednou z různých příčin smrti. Je zrádný v tom, že ovlivňuje nejen starší lidi, ale také mladé lidi na vrcholu své síly.

Stačí jedna malá sraženina v mozku a je to špatné

Většinou se lidé rozhodli vytvořit, že proti cévní mozkové příhodě stále není možné mnoho udělat, protože přichází náhle a neohlášeně. Ale není tomu tak. Kromě toho, že je možné mu předcházet zdravým životním stylem, existují - stejně jako u jiných nemocí - také v případě varovných signálů a signálů, které přicházejí hlásit předem. Mohou se objevit několik dní před samotnou mozkovou mrtvicí, ale dokonce i měsíc předtím. Každopádně, pokud si je všimnete, můžete připravit úder. Samozřejmě pro látku, kterou hledáte odbornou péči. Sám doma s tím nic neuděláte.

Signály, které vás upozorní na infarkt

Dušnost: pokud začnete špatně dýchat a tento stav trvá několik dní, musíte začít hledat příčinu. Znamená to, že s tělem není něco v pořádku.

Nevysvětlitelná bolest: Pokud začnete mít bolesti v různých částech těla, které nemají jasný původ, vyhledejte pomoc co nejdříve.

Nemoc: pokud se necítíte ve své kůži a jste malátní, nebo sem tam přijde mdloba, je možné, že má mozkové problémy a může být postižen cévní mozkovou příhodou.

Halucinace: pokud začnete mít v hlavě nepřeberné množství myšlenek, které se mohou proměnit v halucinace, musíte se zostřit a v každém případě vyhledat lékaře.

Záchvaty: Jedním z prvních příznaků cévní mozkové příhody jsou záchvaty různé intenzity, zvláště pokud se opakují. Jsou známkou toho, že se něco v těle mění, ne k lepšímu.

Jaké jsou příznaky infarktu ?

Pokud se vám nepodaří odhalit, že vám hrozí mozková příhoda, tato podmínka se nakonec dostaví. Ale i tehdy je možné jednat, protože rána nejprve začíná mírně a teprve poté udeří úplně.

  • klesla ústa nebo víko
  • tiky v očích a obličeji
  • nesrozumitelná řeč
  • výpadky paměti
  • otočení jazyka na jednu stranu
  • ochablé končetiny k neschopnosti kůže
  • kapka jedné nebo obou paží po předloktí
  • bolest hlavy horší než migréna
  • náhlé brnění v obličeji a končetinách