Spadlá víčka můžete sami napravit pomocí jednoduchého receptu

0
(0)

Dalibor , 06. 10. 2020

Ne každý si uvědomuje, že mezi celou řadou orgánů v lidském těle hraje prim kůže, která je také orgánem, a to dokonce orgánem nejtěžším a největším. Její váha představuje až 7 % hmotnosti člověka a její plocha činí u dospělého neuvěřitelných 1,8 m2

Z výše uvedeného a také ze skutečnosti, že se jedná částečně o vnější orgán, je zřejmé, že na něm budou na první pohled patrné známky stárnutí, které sebou vyšší věk nevyhnutelně nese, ačkoliv se příznaky a jejich závažnost u jednotlivých osob samozřejmě liší.

Klesání očních víček

Jedním z míst, kde dochází k oslabení kůže, je oční oblast. Svaly kolem oka mají tendenci ztrácet potřebnou tenzi a flexibilitu a může dojít ke klesání očních víček. Stárnutí však nemusí být nevyhnutelně jedinou příčinou tohoto jevu, u někoho je způsoben i genovou predispozicí nebo určitým způsobem života.

Přírodní pomocník

Pokud vás spadlá víčka trápí, a to z jakéhokoliv důvodu, nabízíme vám jednoduché a účinné řešení. Potřebovat budete pouze

  • kosmetickou tyčinku, a
  • 1 celé čerstvé vejce.

Kůži víček musíte nejprve na kúru řádně připravit, a to tak, že odstraníte případný make-up a víčka dobře osušíte. Dalším krokem je příprava látky na potření kůže, která je tvořena čistým vaječným bílkem. Vejce tedy rozbijte a pečlivě oddělte bílek od žloutku, který dejte stranou pro jiné využití.

Kosmetickou tyčinku namočte v bílku, oko přirozeně, bez použití tlaku, zavřete a pomocí tyčinky rozetřete bílek po celém povrchu víčka. Zopakujte také u druhého oka a bílek nechejte po dobu přibližně 2 minut působit. Poté víčka opláchněte vlažnou vodou a osušte.

Stačí, když budete tento postup opakovat jednou za týden a sami uvidíte, že se brzy dostaví žádoucí výsledek.

Tajemstvím úspěchu této metody je bílek a jeho jedinečné složení. Vaječný bílek je sice z větší části tvořen vodou, obsahuje však také kolem 40 různých bílkovin, které mají příznivý účinek na obnovení přirozených funkcí kůže.