Soběstačná rodina Na běžný život jim stačí jen 50Kč na den. Podívejte se, jak to dokážou!

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2024

Znáte to, když si na konci měsíce přepočítáte vaše výdaje a ani netušíte kde nebo kdy jste utratili tolik peněz . Všechno je to pravděpodobně i tak jen o správném rozdělení financí a pravidelném sledování výdajů abyste to věděli korigovat.

Skromná rodina

O minimálně výdaje se snaží a i se jim to daří americká rodina Dervisovcov. Ta vlastní pozemek o rozloze 400 arů, kde si vytvořili ekologickou farmu, která je živý a ještě si přitom i přivydělat.

Tato rodinka se přestěhovala do Pasadeny v polovině 80. let. Měli k dispozici 800 arů čistého pozemku, na kterém stál starý dům s hospodářskou budovou. Proto se rozhodli část pozemku využít na skutečnou domácí farmu a pěstování zeleniny.

"Mnohým se zdá, že žijeme na kouzelném místě. Ale v době našeho příjezdu byla půda v strašném stavu. Až o 20 let později jsme dokázali dosáhnout současnou úrodu, " vyjádřil se Jules Dervis

Farma

Dnes je tato městská farma v Kalifornii o rozloze 400 m2 jednou z největších domácích farem v zemi, kde se vypěstuje více než 3 tuny plodin. Ročně tedy vydělají přibližně 15 000 €. Vypěstovaná úroda pokryje 90% jejich potřeb. Tím se denní náklady na jednu osobu v rodině snižují na 2 €.

Na farmě pěstují přibližně 400 odrůd zeleniny, ovoce a vzácných jedlých květů. Kromě plodin tam mají i zvířata jako jsou kuřata, kachny, kozy a včely. Mimo jiné pan Dervis ze strachu z environmentálních změn nainstaloval na střechu domu solární panely. Co se týče vozidla, rodina využívá auto, které je poháněno na biopalivy.

Jediným negativem a problém této rodiny je problém se suchem. Zavlažují tedy tradičním způsobem, a tedy hliněnými hrnci.