Rozlučte se s povlakem a zažloutlými zuby. Rychlá a účinná pomoc je přímo před nosem!

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Pití příliš kávy, kouření či nepravidelné čištění zubů způsobuje zažloutnutí naší zubní skloviny. Na trhu je několik bělicích zubních past, které jsou ve většině případů jen zbytečně předražené, protože účinek se vůbec nikdy nedostaví. Proto vám chceme ukázat různé alternativy, kterými můžete tyto bělící zubní pasty nahradit.

Bílý a zářivý úsměv

Pokud toužíte po krásném bílém úsměvu máte účinné pomocníky doslova přímo před nosem. Stačí se doma porozhlédnout a zjistíte, že bílé zuby můžete mít ihned. 

Hřebíček

Toto koření je používáno jako účinný prostředek proti bolestem zubů. Také bojuje proti mikrobům v ústech. Rozdrťte hřebíčky (nebo si kupte hotový prášek), přidejte trochu olivového oleje a aplikujte směs na skvrny. Výbornou radou je pravidelné žvýkání hřebíčku k odstranění zápachu a zabíjení bakterií. Zkuste to místo běžné žvýkačky.

Soda a sůl

Soda na pečení má silný antibakteriální prostředek, který pomáhá při odstraňování zubního plaku. Právě proto je ideální právě na čištění zubů. Stačí jen smíchat 1 polévkovou lžíci jedlé sody se špetkou soli. Následně do ní ponořte navlhčenou zubní kartáček. Důležité však je, abyste to neopakovaly více než jednou týdně, protože si můžete vážně poškodit zubní sklovinu.

Pomerančová kůra

Obecně všechny slupky z citrusového ovoce obsahuje kyselinu. To znamená, že pomáhají při odstraňování skvrn na sklovině. Stačí, když si jen budete třít zuby s bílou částí kůry po dobu 2-3 minut. Tento proces můžete opakovat i několik krát týdně.

Citronová šťáva

Citronová šťáva nejen že odstraňuje povlak, ale také dokonale bělí zuby. Pro lepši účinek zkuste použít šťávu přímo z kůry. Ponořte zubní kartáček do citronové šťávy a jemně přejděte po zubech. Následně to dobře opláchněte. Dávejte si však pozor, protože citronová šťáva je velmi silná látka. Opakujte to jen jednou za delší období.

Sezamová semínka

Vezměte si do úst plnou hrst sezamových semínek a dobře promíchejte. V ústech si vytvořte konzistenci podobnou zubní pasty. Potom tuto vytvořenou zubní pastu používejte se suchou zubním kartáčkem. Opakujte 2krát týdně.

Peroxid vodíku a ústní voda

Tak jako ústní voda, tak i peroxid vodíku má antimikrobiální účinek. Stačí jen pokud smícháte 1 lžičku antiseptické ústní vody se třemi lžičkami 3% roztoku peroxidu vodíku. Kloktejte to několik minut a na závěr si propláchněte ústa čistou vodou.

Jahody a rajčata

Pokud jsou pro vaše zuby citrusy příliš citlivé, jahody a rajčata jsou ideální alternativou. Stačí když si vyberete jedno z nich, vyberete dužinu a nanesete na zuby. Po 5 minutách si ústa propláchněte.

Kokosový olej

Vložte si do úst 1-2 lžíce kokosového oleje a proplachujte si to v ústech po dobu 10-15 minut. Následně to vyplivněte a vypláchněte si ústa teplou vodou.

Aloe vera a glycerin

Smíchejte 1 lžíci Aloe vera, 4 lžičky rostlinného glycerinu, 10 kapek citronového esenciálního oleje a 4 lžíce sody na pečení v hrníčku s vodou. Promíchejte to tak, aby se to konzistencí podobalo na zubní pastu. S touto vytvořenou pastou si myjte zuby 1 krát denně. Pokud uvidíte nějaké výraznější změny, stačí tak jednou za 3 až 4 dny.