Recepty na domácí syrup, kterým se ihned zbavíte kašle

0
(0)

Bláha Tomáš , 06. 12. 2018

Hledáte způsob, jak co nejvíce eliminovat chemické látky ze svého života a žít zdravěji? Obrovské množství chemických látek obsahují zejména léky. Dokážete při koupi říci na 100%, což daný přípravek obsahuje a zda je lék opravdu lékem pro nás a pro naše zdraví? …

A jestli to není jen jeden z mnoha výrobků bez účinku? Na tyto otázky se velmi těžko odpovídá a jedním z řešení je vyrobit si vlastní, domácí léčiva.

Zimní období přináší chřipku či nachlazení. Dnes si ukážeme dva jednoduché recepty, jak si můžeme vyrobit účinný sirup proti kašli.

Potřebné přísady:

Voda 250 ml, cukr 8 PL, česnek 4 stroužky, 1 cibule, 1 PL strouhaného čerstvého zázvoru (dětem raději bez něj – pálí), tymián 1 PL, majoránka 1 PL, citron 1 PL, med 1 PL, citronový (nebo jakýkoli jiný , dobrý) čaj – 1 sáček vyluhovat, vanilkový cukr 1 sáček (nemusí být, je spíše pro vůni).

Postup přípravy:

Vše smícháme dohromady (česnek a cibuli nakrájíme) a vaříme cca 10 minut, scedíme, po vychladnutí přidáme med a popíjíme během dne.

Druhý recept, trošku jednodušší, ale také velmi účinný.

Potřebné přísady:

6PL medu, 3PL citronové šťávy, 1pl alpy.

Postup přípravy:

V zavařovací lahvi nebo hrníčku si smícháme citrónovou šťávu, med a Alpu. Následně danou směs pořádně protřepeme nebo zamícháme. Sirup užíváme i několikrát denně a je vhodný jak při suchém dráždivém kašli, tak i na utlumení vlhkého kašle.

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)