Medová kolečka s vanilkovým krémem a šlehačkou – sladké pokušení, které se rozplývá na jazyku recept

0
(0)

  • Snadné na přípravu
  • 12 porcí
  • 60 minut
Jan, 17. 04. 2025

Medová kolečka s vanilkovým krémem a šlehačkou jsou lahodným dezertem, který potěší každého milovníka sladkostí. Tento tradičně působící recept propojuje jemnou chuť medového těsta, hladký vanilkový krém a lehkou smetanovou šlehačku do jedinečného sladkého zážitku. Jsou ideální ke kávě, pro slavnostní chvíle i jako dezert pro hosty, který zaručeně zaujme nejen chutí, ale i vzhledem.

Pro 12 porcí

Ingredience

Těsto:

Náplň:

Šlehačka:

Postup přípravy

  • Příprava těsta: Ve velké míse smíchejte mouku, cukr, med, vejce, žloutek, rozpuštěné máslo a sodu. Vypracujte hladké těsto, které rozválejte na pomoučněném vále na plát silný 2–3 mm. Vykrájejte kolečka o průměru cca 7 cm. Přeneste je na plech vyložený pečicím papírem a pečte při 180 °C zhruba 8 minut, dokud nezezlátnou. Nechte vychladnout.
  • Vanilkový krém: Z mléka, Zlatého klasu, cukru a vanilkového cukru uvařte hustý pudink. Po uvaření zakryjte povrch potravinářskou fólií a nechte vychladnout. Mezitím si vyšlehejte máslo do pěny a po lžících do něj zašlehejte vychladlý pudink.
  • Šlehačka: Vychlazenou smetanu vyšlehejte s moučkovým cukrem a Smeta-fixem do pevné, nadýchané šlehačky.
  • Plnění koleček: Na polovinu koleček naneste nejprve vanilkový krém a na něj vyšlehanou smetanu. Přiklopte druhou polovinou kolečka. Dezert nechte v lednici několik hodin (ideálně přes noc), aby kolečka změkla a chutě se propojily. Před podáváním je můžete posypat moučkovým cukrem.

Celková doba přípravy: cca 1 hodina + chlazení

Počet porcí: cca 25 koleček (50 polovin)

Závěr receptu:

Medová kolečka s vanilkovým krémem a šlehačkou jsou sladkostí, která v sobě spojuje nostalgii s moderní chutí. Jsou křehká, voňavá a dokonale doplněná o jemnou náplň. Tento dezert je ideální nejen k nedělnímu posezení, ale i jako výjimečná dobrota na oslavy. Vyzkoušejte je jednou a stanou se stálicí vašeho domácího cukroví.