Kinder mléčný řez domácí recept

0
(0)

 • Sředně těžká přípava
 • 4 porce
 • 1 minuta
Dalibor, 23. 07. 2018

Pro 4 porce

Ingredience

Postup přípravy

  1. Nejdříve si připravíme těsto. Oddělíme si bílky od žloutků. V misce si promícháme žloutky s cukrem a přidáme kakao, mouku a prášek do pečiva. Dobře promícháme
  2. Bílky vyšleháme do husté pěny a po částech přimícháváme do tmavého těsta.
  3. Těsto můžete následně rozdělit na dvě poloviny a každou z nich samostatně upéct. Já to však dělám tak, že naliju těsto celé, upeču ho a následně, když trochu vychladne ho proříznu na dvě poloviny. Postup je v tomto případě na vás. Těsto vylijeme na vymazaný plech a pečeme na 180 stupních asi 20 minut. Před plněním musí být těsto vychladlé, na to nezapomínejte.
  4. Mezitím, jak se těsto peče si připravíme nádivku. Zvolte krém, jaký máte nejvíce rádi. My jsme pro vás vybrali dvě varianty. Podívejme se na ten první. Želatinu namočíme v mléce a v hrnci postupně zahříváme.
  5. Hmota nesmí vřít, proto máme hrnec vždy na nejslabším ohni. Přimícháme kondenzované mléko a med. Dobře promícháme. Když nám želatina trochu zhoustne, přimícháme i kysanou smetanu a pokud je třeba tak cukr.
  6. Podívejme se na přípravu druhé varianty. Stačí, když si vyšleháte smetanu ke šlehání do tuhé šlehačky, přidáte jemný tvaroh a dochutíte medem nebo cukrem.
  7. Když máme těsto vychladlé a rozdělené na dvě poloviny, na jednu z nich naneseme v jednotné vrstvě krém. Pokud se nám zdá, že je těsto suché, pokapeme ho nejdříve mlékem. Na náplň přiložíme druhou vrstvu těsta.
  8. Celý koláč dáme do chladničky ztuhnout alespoň na hodinku. Nakrájíme na proužky, řezy a můžeme podávat. Skvělá dobrota, která zachutná právě dětem. Dobrou chuť.