--> --> Rádi sbíráte houby? Zkuste tento geniální trik, houby si vypěstujte doma a sbírání si užívejte kdykoliv chcete - iRecept

Rádi sbíráte houby? Zkuste tento geniální trik, houby si vypěstujte doma a sbírání si užívejte kdykoliv chcete

-->
-->
4.3
(64)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Houbaření patří k nejznámějším zájmům Čechů. Nejen ve světle skutečnosti, že je to povoleno v našem národě a že houby jsou zcela zdarma. Je to samozřejmě s ohledem na skutečnost, že člověk je v přírodě a navíc na základě toho, že miluje chuť těchto fascinujících dobrot. Většina lidí dnes chodí na houby do lesů, kde je sbírají. Do lesa ale díky tomuto triku vůbec nemusíte a chuť čerstvých hub můžete mít přímo pod nosem. 

-->

První houby

Už není problém nakupovat různé houbařské sazenice nebo dokonce instantní houbařské balíčky. Pokud vám nabídka druhů hub nebude vyhovovat, je nejlepším řešením zajít do lesa a konkrétní druhy hub si nasbírat. Podstatné ale je, aby byly houby zdravé a pěkné. Nesbírejte první houbu, kterou uvidíte, pokud nebude dokonalá. 

Zpracování

Po nasbírání hub je potřeba houby zpracovat. Pro pěstování potřebujete hlavy hub. Houby pokrájejte na menší kousky a rozmixujte. 

-->

Směs

Nyní je potřeba vyrobit směs vhodnou pro výsadbu.
K tomu potřebujete:

  • 5 středně velkých hub
  • 100 g kvasnic
  • 8 litrů vody

Nyní ve vodě rozpustíme kvasnice a následně přidejte houby. Dále nádobu postavte na tmavé, teplé místo cca na 2 týdny. 

Sázení

Po 2 týdnech je možné začít sázet. To se ukončí vytlačením 250 ml kapaliny ze směsi a následným smísením s čistou vodou o objemu 2 litry. Toto je směs, která je určena k sázení.
Pro sázení hub je důležité použít zeminu, která již byla dříve využita nikoliv nová z obchodu. 
Vhodné je houby klidně zasadit k nějaké rostlině.

-->

Prostředí

Jaké jsou ideální podmínky pro pěstování hub? Je to směs tepla a vlhkosti. Čím více se můžete přiblížit k těmto podmínkám, tím lépe pro samotný výsledek a tím lépe se budou vaše houby vyvíjet a tím více budete sbírat.

-->