První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: Toto nikdy neberte na lehkou váhu!

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2024

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny neignorovali.

Zvýšená únava

Někteří únavu považují za téměř normální vzhledem k dnešnímu uspěchanému světu. No pokud najednou zjistíte, že si musíte dlouho zdřímnout, abyste splnili své povinnosti, už je to důvod k obavám. Hodnotící zpráva American Cancer Society uvádí, že by to mohl být příznak rakoviny, jako je leukémie, rakovina tlustého střeva nebo rakovina žaludku. Může také jít o jiné druhy rakoviny, které způsobují značné ztráty krve.

Přetrvávající slabá horečka

Slabá horečka, čili mezi 37,6 až 38,2 stupňů Celsia, může být příznakem mnoha infekcí. Kromě toho to může být příznakem rakoviny, jako je Hodgkinova nemoc, leukémie a Non-Hodgkinův lymfom. Vzhledem k tomu, že by to mohla být první známka rakoviny, je důležité, abyste opakující se mírně zvýšenou teplotu nepodceňovali.

Problémy s polykáním

Kromě problémů s polykáním byste neměli ignorovat oteklé rty, které se nehojí v krátkém čase, bolest v krku, která nechce odejít, nebo přetrvávající chrapot či krvácení nebo nevysvětlitelnou bolest v ústech. Podle Národního ústavu pro zdraví, by výše uvedené příznaky mohly naznačovat karcinom ústní dutiny, ať už rakovinu krku, jícnu nebo jazyka.

Nevysvětlitelný úbytek hmotnosti

Pokud začnete náhle hubnout, aniž jste drželi diety, více cvičili nebo vykonávali jiné změny životního stylu, může to být kvůli rakovině. American Cancer Society uvádí, že tento typ náhlé ztráty hmotnosti může být známkou rakoviny žaludku, plic, jícnu nebo pankreatu.