Proč byste si neměli nechávat fotografie mrtvých. Tento důvod vás může ochránit!

0
(0)

Dalibor , 06. 05. 2024

Po smrti milovaného člověka nám zbývají ještě fotografie, které nám připomínají zesnulého a vracejí nám vzpomínky. Není tedy divu, že jejich uchováváme a ve vhodný čas se na ně díváme.

Vliv mrtvé energie

Avšak v ezoterizme existuje názor, že takové fotografie by měly být uchovávány podle určitých pravidel , aby se zabránilo vlivu mrtvé energie na živých lidí.

Fotografie zesnulého je nějakým způsobem spojena se světem mrtvých, a když člověk umře, opouští své spojení se světem živých. Takže je dobré vědět, jak správně uchovávat fotografie mrtvých lidí.

Nedávejte si fotografie mrtvých po celém domě a nedívejte se na ně příliš často, protože se tím zbavíte pozitivní energie a ochrany, což následně povede ke zhoršení duševního, emočního a fyzického zdraví.

Které fotografie jsou nejnebezpečnější

Fotka z pohřbu je obzvláště nebezpečná. V některých zemích se fotografie vystavují na hřbitovech, ale je to poměrně špatná tradice: takové fotografie neumožňují lidem zapomenout na tuto smutnou událost a ani nenajdou vnitřní klid. Pokud máte takové fotky i vy, raději se jich zbavte.

Fotografie mrtvých uchovávejte v černém obalu nebo krabici. Pokud jsou na jedné fotografii mrtví i živí, bude lepší jejich rozstřihnout a nedovolit negativní energii aby vás pohltila.

Nemusíte se obávat, když se na fotografie z alba občas podíváte. Nejdůležitější věcí je, abyste na ně nedívali až příliš často - povede to ke zhoršení vašeho emočního stavu.

Kdy se tedy na fotografie koukat?

Existují i ​​názory, že otevírání alba s fotografiemi mrtvých by mělo nastat pouze v čase památky zesnulých a nebo v době výročí jejich smrti.

Psychologové mají v této věci svůj vlastní názor. Říkají, že se bojíme zavěsit fotografie mrtvých jen proto, že nám připomínají pomíjivost života a že přijde den, kdy tento svět opustíme i my.

Také radí, abyste zesnulým odpustili. Když to uděláte, fotografie Vám nebudou způsobovat žal a smutek. Naopak, budete si s nimi spojovat jen ty nejpříjemnější vzpomínky.